Index Copernicus  – наукометрична база даних, яку було створено в Польщі у 1999 році і названо на честь великого польського вченого Миколая Коперника. Оцінка продуктивності в системі проводиться за допомогою різних інструментів, що дозволяють відслідковувати і визначати значущість наукових публікацій та внесків окремих вчених і науково-дослідницьких організацій. Index Copernicus також дозволяє здійснювати індексування та реферування наукових публікацій. Згідно зі статистикою Index Copernicus, в цій наукометричній базі зберігаються понад 30 000 наукових журналів.

 

Якщо на розгляд комісії Index Copernicus подається журнал, він проходить оцінку якості, після чого додається в ICI Journals Master List. В цьому розділі можна знайти всі журнали, що зареєстровані в базі – вони розміщені за рейтингом у єдиному переліку. Пошук можна здійснювати за дисципліною (тематичний пошук), країною, роком випуску, рейтингу ICV.

 

Index Copernicus є найбільш демократичною наукометричною базою даних. Згідно зі статистикою, за виконанням умов реєстрації 90% журналів успішно проходять оцінку на якість і розміщуються в базі. Обов’язковою умовою є лише наявність ISSN – решта параметрів є опціональними і взяті за основу для обчислювання рейтингу ICV.

 

Згідно з концепцією Index Copernicus, параметризація досліджень є першим кроком системного впровадження наукових досягнень у соціально-економічне середовище. Мета параметризації, що проводиться Index Copernicus – опис наукових досягнень в єдиній універсальній і загальнодоступній формі, за допомогою своєрідної структури метаданих. Параметризовані (описані) наукові досягнення можуть бути потім евалюйовані (піддані оцінці, що полягає в перекладі опису даного наукового досягнення в бали. У наукових базах даних Index Copernicus збирається і параметризується інформація про наукові журнали, наукові організації, а також наукових працівників та їх досягнення. В інформаційних системах, службовців для евалюації, обробляються характерні метадані "евалюаційних подій" – окремих видів активності, характерних для сегмента економіки, що представляється наукою. При параметризації база використовує найбільш перспективні досягнення бібліометрії або в більш широкому сенсі – наукометрії.


© Всі права захищені © 1993 - 2022. Університет імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро, Україна)