Джерело знаходиться у відкритому доступі

Оригінал публікації на сайті Open Science in Ukraine 

 

 

ПРОЦЕС ВІДБОРУ ЖУРНАЛІВ В БАЗУ WEB OF SCIENCE

 

Шановні колеги, рекомендуємо ознайомитися з даним матеріалом, який допоможе вам правильно підготувати науковий журнал до індексації в міжнародній наукометричній базі Web of Science Core Collection.

Web of Science  (WoS) — одна з найбільших у світі пошукових платформ, яка містить реферативні бази академічних матеріалів з урахуванням їх взаємного цитування, на основі якого кожен журнал отримує окремий імпакт-фактор. З 2016 року платформа розвивається компанією Clarivate Analytics. У базу входять дані з природничих і технічних, суспільних і гуманітарних наук. Індексація в Web of Science свідчить про високий статус і вплив наукового журналу на світове наукове співтовариство.

Ми представляємо вашій увазі переклад найважливішого інформаційного повідомлення керівництва платформи Web of Science, адресованого всім видавцям і редакторам, які мають намір подати заявку на включення наукового журналу в базу. Дане інформаційне повідомлення регулярно оновлюється і має більш ранні версії. При складанні перекладу ми частково керувалися вже опублікованими і перекладеними матеріалами, частково адаптували оригінальний текст, додали деякі примітки.

Оригінальний текст на офіційному сайті: The Web of Science Journal Selection Process

 

 

ВСТУП

У Core Collection — ядро наукометричної платформи Web of Science — входять три основні бази:

Science Citation Index Expanded — (SCIE) — природні, точні науки

Social Sciences Citation Index  — (SSCI) — Суспільні науки

Arts & Humanities Citation Index  — (AHCI) — Гуманітарні науки

Ці бази включають міжнародні та регіональні журнали світового рівня, оцінка та відбір яких регулюється особливою процедурою. В її основі лежать критерії, послідовно застосовуються більше п'ятдесяти років. Так, однією з визначальних характеристик журналів, що входять в SCIE і SSCI, залишається вимірюваний показник цитування (citation impact), який відбивається в показнику впливу окремого наукового журналу — Journal Impact Factor. Список журналів з if з баз SCIE і SSCI щорічно публікується в звіті "Journal Citation Report" (JCR).

Тобто WEB OF SCIENCE CORE COLLECTION — це 3 основні бази + одна нова ESCI (всього 4 бази).

Emerging Sources Citation Indeх  — (ESCI) — нова база, яка теж входить до Web of Science Core Collection і охоплює всі галузі науки, включаючи соціальні науки і гуманітаристику. Процес відбору журналів в ESCI аналогічний процесу відбору в інші бази Core Collection.

Журнали, які претендують на включення в базу ESCI повинні:

  • мати експертну оцінку наукового контенту (процес рецензування),
  • слідувати загальноприйнятим практикам публікаційної етики,
  • відповідати певним технічним вимогам,
  • мати бібліографічну інформацію англійською мовою,
  • мати рекомендації наукової аудиторії користувачів Web of Science.

Так, деякі журнали після експертної оцінки можуть бути відібрані відразу в одну або кілька основних баз (SCIE, SSCI, AHCI), але багато інших журналів спочатку потрапляють в ESCI. Пізніше вони можуть бути переміщені в основні бази, однак, розміщення в ESCI не гарантує їх включення в SCIE, SSCI або AHCI. З іншого боку, журнали з основних баз, які перестали задовольняти необхідним вимогам, можуть бути переміщені в ESCI.

Тут важливо відзначити, що наукові журнали з ESCI ніколи не дублюється в SCIE, SSCI або AHCI. Всі вони повністю відокремлені від трьох основних баз.

Для журналів з ESCI не розраховується імпакт-фактор, але йде підрахунок цитувань. Тільки ті журнали, які будуть відібрані для SCIE і SSCI, зможуть потрапити в звіт Journal Citation Reports із зазначенням їх окремих імпакт-факторів. Дані, що лежать в основі імпакт-фактора журналу, беруться з усіх чотирьох баз (SCIE, SSCI, AHCI, ESCI), а також бази конференцій (CPCI). Для журналів, які входять в AHCI, імпакт-фактор не розраховується на увазі особливостей предметної області.

Оскільки ESCI є повноцінною базою, користувачі можуть відстежувати активність цитувань на рівні статей і публікацій. Більш того, показники цитування журналів в ESCI будуть використовуватися в процесі їх відбору для SCIE, SSCI і AHCI, що підвищить прозорість даного процесу. Поточні офіційні імпакт-фактори журналів з бази ESCI публікуватися не будуть.

Процес відбору журналів в бази Web of Science Core Collection включає ті критерії, які відділ редакційного розвитку (експерти, що оцінюють журнал) застосовує до журналів, які претендують на індексацію в ESCI. Процес відбору журналів для Web of Science Core Collection (SCIE, SSCI і AHCI) залишається принципово незмінним і послідовним. SCIE, SSCI і AHCI продовжують визначатися високими селективними показниками і центральним місцем в Core Collection.

 

"ВСЕБІЧНИЙ" НЕ ОЗНАЧАЄ "ВСЕОСЯЖНИЙ"

Багато хто міг би подумати: щоб бути "всебічним" індексу академічних видань досить було б просто охопити всі опубліковані наукові журнали. Проте, як з'ясувалося, велика частина значущих результатів наукової діяльності публікується у відносно малій кількості журналів. Даний принцип часто називається законом Бредфорда.

Ще в середині 30-х років XX ст. британський математик і бібліограф Самуел Бредфорд виявив, що ключові дані будь-якої наукової дисципліни зосереджені менш ніж в 1000 журналах. При цьому лише мала частина з цієї тисячі має тісний зв'язок з певною науковою областю, в той час, як безліч журналів пов'язано з цією ж областю набагато менше. Водночас журнали, що мають слабкий зв'язок із заданою дисципліною або темою, тісно пов'язані з будь-якої іншої дисципліною або темою. Таким чином з'ясувалося, що релевантна академічна література здатна самостійно формуватися навколо тієї чи іншої наукової проблеми, всередині якої окремі журнали теж стають більш-менш релевантними основній проблематиці. Бредфорд встановив, що центральне ядро журналів формує основу публікацій для кожної окремої дисципліни, а найбільш значущі статті публікуються в порівняно невеликій кількості журналів.

 

Згідно з результатами недавнього аналізу, 11,813 журналів (у всіх категоріях природничих і суспільних наук), які були опубліковані в щорічній доповіді Journal Citation Reports в 2014 р., виявилося, що приблизно на 500 наукових журналів припадає більше 50% всіх цитувань і більше 25% публікацій. На ядро з 4,470 таких журналів припадає 80% опублікованих статей і приблизно 85% процитованих статей.

Цей аналіз ілюструє принцип, відомий як закон концентрації Юджина Гарфілда, а саме те, що основна література для всіх наукових дисциплін може бути сконцентрована у відносно невеликій кількості журналів. Саме цей принцип лежить в основі і залишається головною рушійною силою процесу відбору журналів в Web of Science Core Collection. Крім того, це ядро не є статичним. Його основний склад постійно змінюється, відображаючи еволюцію наукових тем. Місія експертного відділу з відбору журналів полягає в оновленні масиву журналів в Web of Science Core Collection шляхом виявлення та оцінки нових, перспективних журналів і, за необхідністю, видалення журналів, які стали менш корисними і актуальними. З додаванням бази ESCI в Core Collection стало можливим оцінювати багато журналів перед їх включенням в SCIE, SSCI і AHCI. Крім того, багато журналів, які потрібно видалити з SCIE, SSCI та AHCI, все ще можуть індексуватися в ESCI.

 

ПРОЦЕС ОЦІНКИ ЖУРНАЛІВ ДЛЯ SCIE, SSCI ТА AHCI

ОГЛЯД ПРОЦЕСУ

У процесі відбору журналів для Web of Science враховується цілий ряд кількісних і якісних факторів, які включають:

  • базові стандарти публікації;
  • зміст журналу (корисний науковий контент);
  • міжнародний авторський та редакційний склад;
  • аналіз показників цитування.

 

Жоден з факторів не впливає на оцінку ізольовано, але завдяки їх поєднанню і взаємозв'язку члени експертної групи WoS можуть визначити загальні сильні і слабкі сторони журналу.

Одним з найважливіших параметрів в процесі оцінки є своєчасність (timeliness) публікації номерів журналу. Тільки після того, як встановлено відповідність фактичного виходу журналу заявленої періодичності, члени експертної групи Clarivate Analytics можуть приступити до наступного етапу оцінки наукового журналу. Цей процес зазвичай починається не відразу, по-перше, через великий обсяг надісланих журналів (кілька десятків на день), а по-друге, через пріоритети, встановлені експертами (як згадувалося вище, багато журналів, які претендують на включення в SCIE, SSCI або AHCI, можуть мати перевагу, якщо вони вже включені в ESCI).

Для журналів, які претендують на SCIE, SSCI або AHCI, дуже важливо, щоб всі номери або випуски були отримані експертами або опубліковані своєчасно.

Тільки після того, як експертами WoS будуть отримані три послідовно опублікованих журнальних випуски, видавець журналу може запросити оновлення стану оцінки свого видання. Для журналів, які не публікують цілі номери, але публікують статті окремо (наприклад, електронні журнали), оновлення статусу може запитуватися після дев'яти місяців публікації та оцінки наукового контенту. Не рекомендується запитувати оновлення статусу оцінки журналу до тих пір, поки експертами не будуть отримані три послідовних випуску або контент за останні дев'ять місяців.

Оцінка журналу триває протягом року після його додавання або видалення з Web of Science Core Collection. Щороку співробітники відділу редакційного розвитку аналізують понад 3500 журналів для включення в SCIE, SSCI і AHCI. Тільки 10% цих журналів приймаються в бази. Крім того, всі індексовані WoS журнали знаходяться під постійним контролем якості. Це дає можливість гарантувати передплатникам і всім користувачам платформи високі стандарти і чітку відповідність тим (науково-інформаційним, виробничим) продуктам, в яких вони задіяні.

Описаний вище процес відбору журналів актуальний для всіх баз (SCIE, SSCI і AHCI). Застосування аналізу цитування належить до предметної області або категорії журналу. Наприклад, метрики цитування, які застосовуються до біомедичних тем, що динамічно розвиваються, ніколи не будуть застосовуватися до журналу, присвяченому соціальним наукам, а в аналізі цитування журналів з гуманітаристики даний аналіз взагалі відіграє незначну роль в процесі оцінки.

 

БАЗОВІ СТАНДАРТИ ПУБЛІКАЦІЇ

РЕЦЕНЗУВАННЯ

Одним з показників високого стандарту журналу є наявність інституту рецензування, який свідчить про якість опублікованих наукових матеріалів в цілому, а також про повноту бібліографічних посилань, що наводяться в статтях. По можливості рекомендується також публікувати інформацію про джерела фінансування представленого дослідження в кожній статті. Ця інформація не тільки допомагає розширити контекст для публікацій, але є підтвердженням важливості того чи іншого дослідження.

 

ПУБЛІКАЦІЙНА ЕТИКА

Неетична публікаційна політика журналу, наприклад, хижацькі методи або редакційні інструкції, що призводять до надмірного самоцитування, недостовірного цитування або цитування за змовою, так само як і інші шахрайські практики, неприйнятні в жодному аналізованому журналі і призводять до негайної відмови в індексації. Якщо вони виявлені в журналі, який вже входить до Web of Science Core Collection, вони можуть привести до видалення журналу з бази або скасування будь-яких «накручених» шахрайським способом метрик цитування.

 

ФОРМАТ ПУБЛІКАЦІЇ

Журнали, опубліковані в друкованих або електронних форматах (XML, PDF), можуть бути допущені до оцінки. Технічна оцінка застосовується до всіх журналів, що входять в Web of Science Core Collection, на основі їх електронних форматів. Це дає можливість гарантувати, що доступ до наукового контенту журналів в електронному вигляді сумісний з системами індексування WoS.

 

СВОЄЧАСНІСТЬ ВИДАННЯ

Своєчасність виходу випусків журналу є одним з основних критеріїв у процесі відбору. Як зазначалося раніше, це найбільш пріоритетний критерій. Журнал повинен публікуватися відповідно до заявленої частоти, щоб бути включеним до Web of Science (SCIE, SSCI або AHCI). Здатність видання публікуватися вчасно свідчить про наявність значної кількості неопублікованих матеріалів у резерві, необхідої для підтримки життєздатності видання. Для журналу неприйнятно порушувати встановлені терміни публікації і виходити на кілька тижнів або місяців пізніше зазначеного на обкладинці терміну. Для підтвердження своєчасності публікації журналу експертам WoS необхідно надати послідовно три поточні випуски, один за іншим, у міру їх виходу.

 

Своєчасність випуску важлива і для електронних журналів, або e-journals. Якщо електронне видання встановлює для себе певну частоту публікації випусків, то вони повинні з'являтися в режимі онлайн своєчасно.

Проте, якщо електронний журнал публікує статті, не дотримуючись правила «випуску», то своєчасність публікації визначається дещо іншим чином. У таких випадках редактори відстежують наявність в журналі стабільного потоку нових матеріалів протягом останніх дев'яти місяців. Необхідна кількість статей для журналу визначається в подібній ситуації відповідно до норм певної предметної категорії Web of Science.

 

ДОТРИМАННЯ МІЖНАРОДНИХ ВИДАВНИЧИХ КОНВЕНЦІЙ

Clarivate Analytics також звертає увагу на дотримання журналом міжнародних видавничих конвенцій, які наказують оптимізацію пошукового вилучення вихідних статей і матеріалів. До даної оптимізації можна віднести інформативну, релевантну назву журналу, описові заголовки і анотації статей, повну бібліографічну інформацію для всіх цитованих посилань, а також повні адресні дані кожного автора. Бажано, щоб ваша платформа підтримувала всі необхідні для оформлення статей метадані.

 

СТАТТІ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Сьогодні англійська є універсальною мовою науки. У зв'язку з цим відділ редакційного розвитку в першу чергу розглядає журнали, в яких публікації представлені англійською мовою або як мінімум наводять англійською мовою бібліографічні дані. У базі Web of Science представлено багато журналів з англійськими рефератами статей, але основними текстами на інших мовах. Проте очевидно, що надалі журнали, які становлять найбільший інтерес для міжнародного наукового співтовариства, будуть публікуватися повністю англійською мовою. Це твердження особливо справедливо стосовно галузі природничих наук, тоді як в області гуманітарних і суспільних наук можливі винятки. Так чи інакше, перевага завжди віддається публікаціям англійською мовою, особливо якщо вони представляють цінність для міжнародного співтовариства дослідників. Крім того, цитовані посилання в журналах повинні бути представлені на латиниці (транслітом).

 

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ (КОРИСНИЙ НАУКОВИЙ КОНТЕНТ)

Як було сказано вище, основу всіх наукових дисциплін формує базове ядро академічної літератури. Проте це ядро не статичне. В ході науково-дослідної діяльності постійно розвиваються ті чи інші галузі дослідження. Нові журнали з'являються в міру того, як опубліковані наукові дані з нових предметів досягають критичного обсягу. Експерти (редактори) Clarivate Analytics визначають, чи зможе зміст розглянутого журналу збагатити базу даних, або ж її існуючий склад журналів вже надає інформацію з даного предмету в достатній мірі.

Умови роботи експертів Clarivate Analytics сприяють виявленню тематичних напрямків і активних областей, що зароджуються в академічній літературі, оскільки вони мають доступ до величезної кількості даних з цитування і щодня відстежують появу практично будь-якого нового наукового журналу.

 

МІЖНАРОДНИЙ АВТОРСЬКИЙ ТА РЕДАКЦІЙНИЙ СКЛАД

Експерти Clarivate Analytics також звертають увагу на міжнародний склад авторів, редакторів та членів редакційно-видавничої ради журналу. Це особливо важливо для журналів, призначених для міжнародної аудиторії. Сучасні наукові дослідження проводяться на глобальному рівні, і міжнародна спрямованість журналу важлива для світової наукової спільноти.

Платформа Web of Science також зацікавлена в індексації високоякісних регіональних журналів, відносно невеликий відсоток яких може додаватися в базу щороку. Регіональні журнали часто орієнтовані на місцеву, а не на міжнародну аудиторію, вимагаючи меншої уваги до широкого міжнародного розмаїття. Виходячи з цього, аналіз цитування повинен відігравати іншу (меншу) роль при оцінці регіонального журналу з урахуванням його більш скромного індексу цитування. При цьому критерії відбору для регіональних журналів залишаються такими ж, як і для міжнародних журналів. Важливість регіонального журналу вимірюється більше з точки зору специфіки його змісту. Фахівці оцінюють, чи зможе регіональний журнал збагатити базу новими даними з певного предмета або надати актуальні матеріали в певній регіональній перспективі.

Всі регіональні журнали повинні своєчасно публікуватися, надавати бібліографічні відомості (назви, реферати, ключові слова) англійською мовою і бути рецензованими, посилання в пристатейних бібліографіях повинні бути наведені латиницею (транслітом). Більш детально з інформацією про підхід до регіональних журналів в останні роки можна прочитати тут.

 

АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ ЦИТУВАННЯ

Оскільки Web of Science Core Collection є справжньою наукометричною базою, всі цитовані посилання в кожному елементі кожного журналу індексуються незалежно від того, індексується процитована робота в WoS чи ні (точніше, включена вона в базу в якості джерела чи ні). У зв'язку з цим процес відбору журналів є унікальним, адже співробітникам відділу редакційного розвитку доступна величезна кількість даних з цитування. Ці відомості дозволяють визначити вплив / показник цитування (citation impact) журналів в процесі їх оцінки.

Аналіз показників цитування використовується для визначення важливості та впливу журналу в контексті академічної літератури з його предмету. Аналіз проводиться як мінімум на двох рівнях. По-перше, виявляється загальна кількість отриманих журналом посилань, що дає дані для розуміння загальної інтеграції журналу в предметний контекст академічної літератури. Імпакт-фактор при цьому використовується для визначення порівняно недавнього ефекту журналу в його предметній області. По-друге, досліджуються накопичені дані з цитування окремих авторів, що публікуються в журналі, а також членів його редакційної колегії, що корисно при оцінці нового журналу, коли історія цитування на рівні журналу ще не накопичилася. Це дозволяє зрозуміти, чи зможе журнал привернути увагу вчених, чиї попередні роботи були значущими для наукової спільноти.

Показники цитування інтерпретуються і розуміються в редакційному контексті розглянутого журналу. Використання кількісних даних цитування для вимірювання впливу журналу має сенс тільки в його предметної категорії. Наприклад, таке порівняно невелике предметне поле, як сільськогосподарська інженерія, не генерує стільки статей або цитат, скільки генерує така більша область, як біотехнологія або генетика. У деяких областях, особливо в соціальних науках, для статті може знадобитися досить багато часу, щоб залучити значну кількість цитат. Але в інших областях, таких як природничі науки, немає нічого незвичайного в тому, що цитати швидко накопичуються і досягають піку через два-три роки. Ці обставини повинні враховуватися для правильного (справедливого) використання даних цитування.

 

Аналогічним чином, перевірені журнали, які були відхилені в минулому, можуть бути переглянуті. У цих журналах може з'явитися нове зростання показника цитувань (citation impact), пов'язане з такими змінами, як, наприклад, переклад статей англійською мовою, зміна редакційного складу, політики журналу, видавця тощо.

Крім цього, береться до уваги рівень самоцитування. Цей показник відображає кількість самоцитувань журналу в порівнянні з кількістю посилань на нього, наведених у всіх журналах, включаючи і даний журнал. Наприклад, припустимо, що роботи з журналу X були процитовані у всіх журналах 15 000 разів, включаючи 2 000 разів у цьому ж журналі. Значить, його рівень (коефіцієнт) самоцитування становить 2/15, або 13%.

Для авторів надання посилань на свої попередні публікації, найбільш тісно пов'язані з поточними результатами, є абсолютно нормальною практикою, незалежно від джерела даної публікації. Однак є журнали, в яких розглянутий коефіцієнт самоцитування превалює в загальній кількості цитувань. У цьому випадку самоцитування заважає виявити справжню роль і значення журналу в академічній літературі з відповідного предмету.

Наприклад, серед усіх журналів, представлених в Journal Citations Report Science Edition у 2014 році, 85% мають рівень самоцитування 15% або менше. Це демонструє, що самоцитування цілком природно для більшості наукових журналів, і його наявність слід враховувати. Однак у разі значного відхилення даного показника Clarivate Analytics прагне визначити, чи не впливає зайве самоцитування на збільшення імпакт-фактора журналу штучним способом. Якщо виявляється, що самоцитування використовується неналежним чином, то розрахунок імпакт-фактора журналу припиняється мінімум на два роки, і журнал стає кандидатом на виключення з бази даних Web of Science.

 

СУСПІЛЬНІ НАУКИ

Всі журнали з суспільних наук проходять ті ж етапи оцінки, що і журнали з природничих наук. Сюди входять видавничі стандарти публікації, зміст журналу, міжнародне охоплення і дані з цитування. При аналізі стандартних показників цитування, як на рівні журналу, так і на рівні авторів, враховується той факт, що загальний рівень цитування в суспільних науках в цілому нижче, ніж у природничих науках.

Для суспільних наук особливу важливість представляють регіональні дослідження, оскільки предмет наукового дослідження в даній сфері часто має не глобальне, а локальне значення.

 

ГУМАНІТАРНІ НАУКИ

При оцінці журналів з культури і мистецтва найбільшу значимість представляють видавничі стандарти публікацій, включаючи своєчасність публікації випусків. Закономірності цитування статей з культури і мистецтва далеко не завжди відповідають аналогічним закономірностям цитування в суспільних і природничих науках. Крім цього, в статтях з культури і мистецтва часто наводяться посилання на джерела, що не мають відношення до журналів (наприклад, книги, музичні та літературні твори, твори образотворчого мистецтва).

Англомовний текст не є обов'язковою вимогою для публікацій в деяких галузях культури і мистецтва, де національна специфіка об'єкта дослідження виключає подібну потребу (наприклад, при дослідженнях регіональної або національної літератури).

Найбільшу значимість в гуманітарних журналах представляє новий, добре орієнтований контент, який добре підготовлений і добре представлений в контексті академічної літератури.

 

ПРОЦЕС ОЦІНКИ ДЛЯ ESCI

Критерії оцінки наукового журналу, що претендує на індексацію в наукометричній базі Emerging Sources Citation Index (ESCI), зосереджені на видавничих стандартів і змісті журналу (якості наукового контенту і його оформлення). До таких критеріїв відносяться:

  • Рецензування (Експертна оцінка якості наукового контенту та його оформлення). Рецензування є показником цілісності наукового контенту, воно повинно бути присутнім у всіх журналах, які претендують на включення в ESCI.
  • Етичні практики публікації. Неетична публікаційна практика (див. вище) є перешкодою для індексації в ESCI.
  • Електронний формат. Тільки публікації журналів в електронних форматах (XML, PDF), сумісні з платформою Web of Science, мають право на індексацію в ESCI. Тобто допускаються до оцінки журнали, які можуть не мати друкованих версій.
  • Бібліографічна інформація англійською мовою є обов'язковою вимогою для всіх журналів, які претендують на включення в ESCI.
  • Рекомендація або запит на включення від користувачів платформи Web of Science. Журнали, що мають особливе значення для користувачів Web of Science, мають найвищий пріоритет в оцінці та відборі для ESCI.

Своєчасність не вважається формальним критерієм при оцінці журналів для ESCI, як це відбувається для трьох основних баз (SCIE, SSCI і AHCI), проте важливо, щоб будь-який журнал, що пройшов оцінку для ESCI, активно і регулярно публікував Поточні випуски і статті. Журнали, які не публікували випуски або статті протягом тривалого періоду, визнаються непридатними кандидатами на індексацію в ESCI.

Багато журналів, які претендують на включення в SCIE, SSCI або AHCI, розглядаються спочатку з точки зору відповідності критеріям ESCI. Якщо ці журнали відповідають зазначеним вище критеріям, вони можуть почати індексуватися в ESCI з повною оцінкою можливості їх подальшого переміщення в SCIE, SSCI і AHCI.

Журнали, які повинні бути вилучені з індексу SCIE, SSCI або AHCI, можуть продовжувати перебування в ESCI (на розсуд співробітників відділу редакційного розвитку).

Оскільки ESCI є справжньою наукометричною базою, як було зазначено вище, кожен випуск і кожен його елемент буде проіндексований. Всі цитовані посилання в кожному журналі ESCI також будуть фіксуватися і індексуватися. Як і у всіх журналах, охоплених в Web of Science Core Collection, посилання на статті окремого журналу фіксуються і відображаються як кількість цитувань (Times Cited). Ці показники будуть видні користувачам Web of Science і будуть використовуватися членами відділу редакційного розвитку (експертною комісією) в якості основи для аналізу цитування в штатному процесі відбору журналу для Web Science Core Collection, якщо журнал згодом буде оцінюється для можливого включення в SCIE, SSCI або AHCI.

Офіційний імпакт-фактор журналів, які охоплені в ESCI, публікуватися не буде.

 

ЕЛЕКТРОННІ ЖУРНАЛИ

Як зазначалося вище, основним завданням Clarivate Analytics є надання доступу до найбільш важливих і впливових журналів незалежно від форми і способу їх публікації.

 

Формат електронних журналів надзвичайно важливий. Наступні рекомендації допомагають забезпечити правильне цитування статей і Зменшити можливість двозначності при цитуванні статей.

  1. Переконайтеся в тому, що наступні елементи легко виявити:
  • Назва журналу
  • Рік публікації
  • Том і / або номер журналу (якщо є)
  • Заголовок статті
  • Всі ідентифікатори статті, включаючи номер статті, номери сторінок статті, ідентифікатор цифрового об'єкта (digital object identifier — DOI), the Publisher Item Identifier (PII).
  • Імена та адреси авторів
  • Повний зміст для кожного випуску, куди входить номер сторінки / статті для кожної публікації (якщо журнал не публікує окремі статті).
  1. Дотримуйтесь рекомендацій щодо призначення ідентифікаторів як окремим статтям, так і їх бібліографічним (пристатейним) списками (кожному елементу, кожній бібліографічній позиції, кожному окремому джерелу, який був процитований у статті); це допоможе забезпечити їх правильне використання тими, хто посилається на статтю:
  • Кожній статті має бути присвоєно унікальний (порядковий) номер або унікальні номери сторінок статті (залежно від використовуваної системи нумерації) у конкретному випуску. Крім цього, номери всіх статей в томі повинні бути унікальними. Якщо однакові номери статей повторюються в кожному випуску певного тому, виникає ймовірність невірного цитування вихідної статті.
  • Якщо у вашому журналі є номери сторінок і номери статей, вкажіть їх окремо і не об'єднуйте разом (наприклад, Art. #23, pp. 6-10, але не 23.6-23.10).
  • Включіть DOI. Номер статті не повинен бути цифровим ідентифікатором.
  1. Проінструктуйте авторів включити наступну інформацію при цитуванні вашого електронного журналу:
  • Назва журналу (використовуйте для журналу одне стандартне скорочення і уникайте скорочень, через які назву журналу можуть переплутати з іншими)
  • Номер томи (якщо є)
  • Номер випуску (Якщо є; в дужках)
  • Номер сторінки та / або статті (чітко позначте номер статті як такий)
  • Рік публікації

Члени експертної комісії, які проводять оцінку журналів, мають освіту, що належить до їх сфер відповідальності (наукова спеціалізація експертів повинна збігатися з профілем оцінюваного журналу). Оскільки вони контролюють практично кожен новий опублікований науковий журнал, вони також є експертами з академічної літератури у своїх наукових галузях.

Оцінка журналу для індексації в Web of Science починається з подання недавно опублікованого наукового контенту (номери, випуски журналу).