На сайті DOAJ зазначено, що директорія індексує та просуває якісні рецензовані журнали відкритого доступу з усього світу. База розглядає відкритий доступ як єдину по-справжньому стійку модель майбутнього наукових публікацій. DOAJ прагне забезпечити справедливий глобальний перехід до відкритого доступу шляхом підвищення репутації та впізнаваності рецензованих журналів відкритого доступу з будь-якої країни або дисципліни. Основні критерії включення в DOAJ стали загальноприйнятим способом оцінки відповідності журналу відкритого доступу стандартам наукової публікації. DOAJ може допомогти редакторам прийняти ряд етичних стандартів і стандартів якості, що зробить журнали більш привабливими каналами публікації.

DOAJ є найважливішим сервісом відкритого доступу в світі, орієнтованим на кооперацію спільноти, і має репутацію провідника кращих практик і стандартів в області відкритого доступу. Включення журналу в DOAJ підвищить його репутацію і популярність. Індексація журналу в DOAJ збільшить відвідуваність його веб-сайту і підвищить доступність опублікованого контенту. Рівень відвідуваності веб-сайту журналу зазвичай збільшується в три рази після включення в DOAJ. Видимість журналу в пошукових системах, таких як Google, покращиться.

Індексація журналу в DOAJ дійсно є важливим кроком на шляху розвитку видання та його просування в такі авторитетні міжнародні наукометричні бази, як Scopus та Web of Science.

Для пошуку українських журналів переходимо на сайт DOAJ (https://doaj.org/) і зверху ліворуч у полі Search (Пошук) обираємо опцію Journals

 

 

 

 

Відкривається сторінка журналів

В меню ліворуч визначаються параметри пошуку за тематикою журналу, мовою видання, видавцем, країною, датою включення в DOAJ тощо.

В опції Publishers` Countries знаходимо “Ukraine”

і потрапляємо на сторінку українських журналів – в DOAJ проіндексований 391 журнал:

Обираємо потрібний

Аналогічним способом здійснюється пошук статей – у верхньому меню Search обираємо Articles і в боковому меню ліворуч обираємо потрібний фільтр – за тематикою, назвою журналу, роком публікації тощо.

Щоб переглянути статті журналу, натискаємо на назву журналу Vìsnik Unìversitetu ìmenì Alʹfreda Nobelâ: Serìâ Pedagogìka ì Psihologiâ, відкривається сторінка профілю журналу в DOAJ:

Обираємо Articles, переходимо до переліку статей:

Обираємо рік публікації, потрібну статтю і використовуємо опцію Read online, щоб дістатися повнотекстової версії статті.