ПРО МУЗЕЙ ІСТОРІЇ

УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ

Музей історії університету відіграє важливу роль у взаємодії між академічними колами і суспільством. Музей позиціонує себе як частина університетської родини. Адміністрація, науково-педагогічні працівники та студенти розглядають музей як складову частину університетського світу.

Президент університету Борис Іванович Холод ініціював відкриття Музею історії університету, бо розумів, що музей це не тільки історія вузу, це історія людей, їх доль та досягнень, науковців, які внесли свій внесок у розвиток вітчизняної освіти.

Музей історії Університету був заснований у 2003 році. Відкриття музею відбулося в ювілейну – 10 річницю Університету. Сьогодні 2022 рік, і музей нагадує нам про визначні події, що відбулися за цей час в його стінах.

Без збереження спадщини минулого не може бути майбутнього, тому до фонду музею передаються різні важливі документи та реліквії.

Експозиції розташовано за розділами:

- віхи історії Університету ;

-історія створення кафедр;

-історія створення наукових шкіл;

-історія розвитку Нобелівського руху та проведення Нобелівських міжнародних форумів;

-історія розвитку студентського руху;

-історія успіху Університету.

Музей історії університету є структурою в організації освітнього процесу, який має місію збереження пам’яті про історичний процес формування, становлення та розвиток нашого закладу освіти.

Використання колекцій у навчальному процесі традиційно є результатом наполегливості та особистих контактів між співробітниками музею з викладачами, студентами, випускниками.

Музей є обов’язковим пунктом відвідувань підчас організації днів «Відкритих дверей», наукових конференцій, які проходять на базі закладу, візитів гостей.

Університет і його музей у XXI столітті має гарну можливість вийти на новий рівень свого розвитку як явища. Ера тільки навчально-дослідницьких полігонів має трансформуватися у еру комунікаційних осередків, які покликані ознайомити навколо університетську громаду зі світом вищої освіти, націлені на рівноцінний діалог, не тільки орієнтований на студентську молодь, а і на взаємодію із школярами, та з старшим поколінням у розвитку практик навчання протягом життя.

Час інформаційних технологій, професійних тренінгів, дистанційного навчання показує, що музей університету має сформувати особистий культурний продукт і прийти з ним до соціуму.

Музей став місцем цікавих зустрічей викладачів і студентів з відомими вченими, письменниками, митцями культури.

Його робота спрямована на реалізацію найбільш пріоритетних напрямів музейної діяльності університету :

  • Екскурсійну роботу – ознайомлення школярів міста та області, майбутніх абітурієнтів, студентів, гостей з історією створення університету, наукового, навчального та культурного життя студентів, розвитком Нобелівського руху.
  • Методичну роботу – пошук, підготовку матеріалів та текстів екскурсій, розробку матеріалів для проведення Нобелівських читань, заходів, відкриття нових експозицій, виставок тощо.
  • Проведення заходів – екскурсій, засідань Літературної студії, зустрічей з цікавими людьми, організацію виставок насамперед для студентів, школярів, гостей університету.
  • Поповнення фонду музею – зібрання та систематизацію документів, фото і відео матеріалів, пов’язаних з історією університету, заходами, подіями.

Активну участь у діяльності Музею історії бере Рада музею, наші науково-педагогічні працівники, вони знайомлять з історією створення, розвитком та досягненнями кафедр, проводять зустрічі з випускниками, знайомлять з їх успіхами після закінчення університету.

Активну участь у різних заходах у музеї бере Студентський парламент.

Розвиток музею не припиняється, і нині в його складі нараховані близько тисячі екземплярів писемних та фотодокументів. Музей є унікальною базою узагальнення традицій та передового досвіду за весь період існування університету.

Серед експонатів Музею історії: урядові нагороди та відзнаки, подарунки Університету, особисті речі й видання викладачів, спортивні нагороди студентів університету.

До музею надходять цінні матеріали з життя і діяльності студентів, випускників та викладачів.

Разом з викладачами кафедр та директором музею організовується конкурс студентських робіт з Нобелівської тематики за інформаційної підтримки бібліотеки університету.

Експозиційний зал «Музею історії університету» знаходиться у корпусі В на другому поверсі, кімната № 2208.

Режим роботи:

Понеділок – п’ятниця з 9.00 до 17.00

Вихідні: субота, неділя