З розвитком Інтернету бібліотеки одержали нову категорію користувачів – віртуальні. Розвиваючи дистанційний доступ до джерел інформації, бібліотеки створюють віртуальні простори, на яких успішно функціонують усі бібліотечні технології.

Це означає, що кожна бібліотека стає провідником нової культури – культури віртуального інформаційного обміну, віртуального читання, віртуального спілкування і пізнання. Виставочна діяльність нашої бібліотеки була і залишається важливою складовою бібліотечного обслуговування.

Вступивши у віртуальне інформаційне середовище, ми пристосували даний вид бібліотечної послуги до нових реалій. Отже «віртуальна книжкова виставка» – це презентація книг в інформаційному просторі.

Робота у віртуальному просторі дозволяє ширше використовувати додаткові види інформації: бібліографічну, фактографічну, інформаційну. Віртуальна виставка представляє зовнішній вигляд документа, бібліографічний опис і анотацію. Цей електронний ресурс є бібліографічно-інформаційним, що надає ширші пошукові можливості нашим користувачам

До вашої уваги тематично – віртуальні книжкові виставки:

Народжений Україною

Світова історія зберігає пам’ять про багатьох відомих діячів культури та мистецтва, які залишили по собі значущий спомин.

У світі нема людини, яка б не знала ім’я славетного поета, живописця Тараса Григоровича Шевченка, чиї твори присвячені рідній Батьківщині.

Представлені видання надають інформацію про Тараса Шевченка – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча. Який був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Про його життя і творчість, які були присвячені українському народу, його мрії про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

Велику увагу привертає видання Т.Г. Шевченко «Кобзар», цілі покоління українців виховувалися на його творах. Це видання включає поетичні твори, написані Кобзарем з 1837 по 1861 рік та ілюстрації його картин. І сьогодні Шевченкова поезія продовжує надихати нас на нові звершення й перемоги.

Рідне місто моє

На виставці представлені книги, в яких простежується історія заснування і розвитку міста Дніпро з давніх часів до наших днів. Форма науково-популярних нарисів дозволила зосередити увагу на найбільш значних, а також маловідомих фактах і подіях, зупинитися на діяльності людей, які багато зробили для розвитку економічного потенціалу, освіти і культури рідного краю, для підвищення благоустрою міста і добробуту його мешканців.

Подається історія міста у коротких нарисах про підприємства, заклади та організації з доданням довідкових даних, розкрито економічний та інтелектуальний потенціал сучасного міста. Привертають інтерес такі видання, як альбом «Дніпропетровськ архітектури», книжка «Под куполом цирка» присвячена історії створення Екатеринославського, а пізніше і Дніпропетровського цирку. Слід звернути увагу на 2-х томне видання «Очерки истории Екатеринослава» та творчу збірку «Рідне місто моє» – до видань увійшли твори дніпропетровських авторів, яким притаманний різний стиль, різні погляди на історичні події у місті, але творців об’єднує любов до рідного міста.

Нобелівські орієнтири людства: миротворчість, наука, просвітництво.

Читач має можливість ознайомитись з біографією та життєвим шляхом Альфреда Нобеля – це вкрай неординарна особистість із надзвичайною долею. Посмертна слава його ґрунтується на всепланетному престижі премії, про застосування якої він оголосив у своєму заповіті. Перед смертю Альфред Нобель зробив крок, що забезпечив йому безсмертя – свої багатомільйонні статки Альфред Нобель заповідав перетворити на щорічну премію і присуджувати її за діяльність, що послужила прогресу людства в науковій сфері (фізика, хімія, біологія, медицина), у сфері літератури та захисту миру.

Є можливість ознайомитись з твором Нобеля «Немезида» – єдина драма у чотирьох діях, яка видана швецькою мовою у Парижі в 1897 році.

Не менше цікавою є книга «Нобелі…» яка містить велику кількість історичного та фактичного матеріалу про сім’ю Нобелів.

У 6-ти томному виданні «Мировая экономическая мысль» опубліковані усі інаугураційні лекції Нобелівських лауреатів з економіки (1969 по 2003 р.)

Видання книжкової виставки знайомлять користувачів з найкращими досягненнями Світової економічної думки. В них розглядається сучасна інтерпретація економічних поглядів.

Література з світової економіки, менеджменту, маркетингу та політики (англійською мовою)

В представленій літературі висвітлюються основні явища і тенденції світового бізнесу, міжнародного менеджменту, маркетингу та політики, проблеми розвитку та управління транснаціональними корпораціями і альянсами, організаційні структури управління міжнародними компаніями, міжнародної стратегії, принципи і напрями формування конкурентоспроможності, а також питання побудови та використання холдингових структур і фінансово – промислових груп у діяльності міжнародних компаній, управління людськими ресурсами, корпоративною соціальною відповідальності, етики взаємодії в системі менеджменту, маркетингу, економіці та політиці, специфіка ведення бізнесу в різних країнах.

З представленою літературою можна ознайомитись в читальних залах № 1 (ауд. 3102), № 2 (ауд. 3104)