Open Ukrainian Citation Index (OUCI)  — це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations

OUCI покликаний спростити пошук наукових публікацій, привернути увагу редакцій до проблеми повноти та якості метаданих українських наукових видань, покращити представлення українських наукових видань у спеціалізованих пошукових системах (наприклад, Dimensions, Lens.org, 1findr, Scilit), що може розширити їхню читацьку аудиторію, дозволить бібліометристам вільно вивчати зв’язки між авторами та документами з різних наукових дисциплін, зокрема, в галузі суспільних та гуманітарних наук. 

 

Як представити журнал в OUCI 

Для того, щоб записи Вашого наукового видання з’явилися в OUCI потрібно використовувати сервіс Cited-by від Crossref та підтримати Initiative for Open Citations. 

Якщо Ваш науковий журнал досі ще не підтримав Ініціативу для Відкритих цитувань, завантажте наш практичний посібник, щоб дізнатися, як скористатися сервісом Cited-by, як відкрити свої метадані, як передати у Crossref списки використаної літератури з допомогою форми Simple Text Query, або через Metadata Manager BETA, та долучайтеся до розвитку відкритої системи наукової комунікації. 

Якщо ви використовуєте Open Journal Systems, то рекомендуємо скористатись спеціальним плагіном за допомогою якого можна максимально швидко та зручно відкрити і передати в Crossref бібліографічні списки статей вашого журналу. 

 

Аналітика OUCI  

Система OUCI дозволяє переглянути кількість публікацій та кількість цитувань українських видавців наукових журналів, а також кількість публікацій, кількість цитувань, H-індекс та i10-індекс українських наукових журналів

Журнальні метрики OUCI можна використовувати як альтернативне джерело даних для проведення порівнянь продуктивності та цитатної впливовості українських журналів у обраних спеціальностях. Згадані метрики не оцінюють якість опублікованих матеріалів, проте можуть бути цінним джерелом інформації для експертів. Також, з допомогою OUCI бібліометристи можуть проводити аналіз зв’язків між авторами та документами з різних наукових дисциплін. Реалізовано можливість експорту даних у xls-форматі. 

 


© Всі права захищені © 1993 - 2022. Університет імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро, Україна)