ВИЗНАЧЕННЯ ІНДЕКСІВ УДК

Що таке Універсальна десяткова класифікація?

У дослівному перекладі з англійської Universal Decimal Classification (УДК) являє собою унікальний ідентифікаційний класифікатор (номер), що дозволяє грамотно визначити, до якої галузі наук або досліджень належить матеріал.

Даний параметр дозволяє конкретизувати:

  • В якому напрямку працює автор, видання та ін.
  • Систематизувати дані, полегшити пошук інформації для подальших досліджень в конкретній галузі або науковому просторі;
  • Згрупувати статті за одним напрямом в окрему колонку, рубрику, щоб полегшити читання і сприйняття нової інформації.

По суті, УДК кодує тексти, розподіляючи їх за відповідними тематиками та розділами видань. Він дозволяє діяти від загального до частинного. Наприклад, вчений шукає відомості з технічної науки. Навіщо йому вивчати якісь філософські думки, статті з несуміжних і несхожих тем, якщо можна відразу ж подивитися у відповідному розділі видання або в журналі? Отже, УДК дозволяє заощадити час і сили на пошук першоджерел.

УДК дозволяє впорядкувати відомості в бібліотеках, різних базах даних і наукових майданчиках, сховищах. Класифікатор відображає конкретне місце дослідження серед безлічі собі подібних, в певному напрямку.

Кожен номер УДК відповідає конкретній науці, напрямку. Він обов'язковий при виході в світ будь-якої наукової статті або книги. При цьому він вказується на титульній сторінці (або на її звороті).

Під час присвоєння УДК слід враховувати, що даний класифікатор мінливий. Його часто оновлюють, доповнюючи науки та її області.

Номер УДК досить довгий. Кожна його цифра позначає конкретний розділ тієї чи іншої науки. Перша цифра відображає в цілому галузь, друга конкретну дисципліну, третя – розділ цієї дисципліни, остання уточнює, до якого «параграфу» належить тема.

Отже, наявність УДК є обов'язковим атрибутом при публікації матеріалу в провідних наукових виданнях, виданні книги, участі в наукових конференціях. Грамотне відображення цього номеру дозволить правильно розмістити наукову роботу у відповідному розділі, полегшити пошук матеріалів для інших користувачів, визначити його місце в науковій думці.

Правильне відображення УДК підвищує шанси на публікацію. Якщо він буде вказаний невірно, проект можуть повернути на доопрацювання через невідповідність теми дослідження напрямку видання.

 

Бібліотека Університету імені Альфреда Нобеля  надає платну послугу для усіх користувачів з визначення класифікаційних індексів Універсальної Десяткової Класифікації (УДК) для наукових статей, книжок та дисертацій

  • індекс УДК (Універсальна Десяткова Класифікація);
  • авторський знак для книги.

Вартість послуги         24 грн. - 1 індекс.

Запит виконується протягом 1-го робочого дня (залежно від кількості запитів).

Для визначення УДК треба надіслати запит, заповнивши online гуглформу 

Або звернутися особисто до бібліографів.

 

Контактні особи:

Тел. +38(056) 31-24-73

Чергінець Світлана Володимирівна   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анісімова Марина Іванівна                 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.