Як записатися до бібліотеки?

До Бази даних програми УФД»Бібліотека» у розділ «Користувачі» надходить особиста інформація, через програму АСУ університету.

Згідно БД «Користувачі» виготовляються пластикові читацькі квитки (це перепустка до університету і електронний читацький квиток).

Для обслуговування у бібліотеці необхідно пред’явити електронний читацький квиток.

Як знайти книжку, яка мене цікавить?

Робимо пошук за допомогою електронного каталога.

Як знайти потрібну книгу в каталозі?

Пошук документів в каталозі здійснюється за полями бібліографічного опису.

 Наприклад, потрібно знайти документи деякого автора або відшукати документ з конкретною назвою. Для цього вибираємо пункт меню "Таблиця/Умови вибору..." або натискаємо кнопку на лінійці інструментів. Вказуємо параметри вибірки: в розділі «Поле» вибираємо критерії пошуку. Пошук документа можна здійснювати за:

  • Шифром документа
  • Автором
  • Назвою документа
  • Типом літератури
  • Місцем та роком видання
  • Мовою видання
  • Датою реєстрації

Після того, як ми вибрали критерій пошуку конкретизуємо параметри пошуку, вводимнеобхідні дані, наприклад автора документа або назву документа.

Як підібрати матеріал за темою?

Для відбору документів за темою, слід спочатку відкрити відповідний каталог тем (пункт меню “Каталоги тем/Відкрити”) і знайти необхідну тему. Позначивши тему в формі каталога тем, слід натиснути кнопку (пункт меню “Тема\Вибрати документи за темою”).

Якщо тема має підтеми, можна здійснити пошук документів одразу не тільки за темою, а також за всіма її підтемами.

В результаті в формі “Каталог документів” буде відображено перелік всіх документів, які відповідають заданій темі (темам).

Слід зауважити, що наступний вибір за темами автоматично прибирає попередні умови вибору за темами, натомість умови вибору за атрибутами не змінюються. Тобто, якщо в формі “Каталог документів” були встановлені умови вибору, наприклад, “Автор починається з Лит”, “Всі документи теми: “Політика””, то позначивши тему “Економіка” і виконавши зазначені дії, отримаємо документи, які задавольняють умовам “Автор починається з Лит”, “Всі документи теми: “Економіка””.

На який термін видається книга?

Розподіл літератури бібліотечного фонду університетуза термінами користування:

Група А: література, яка видається строком на семестр.

Група Б: література, яка видається строком до трьох тижнів.

Група В: література, яка видається тільки через читальну залу.

Розподіл бібліотечного фонду за вищезазначеними групами здійснюється у відповідності до кількості примірників, які має бібліотека, кількості студентів, які вивчають певну дисципліну, та призначення відповідної книжки(іншої літератури).

Термін повернення літератури до бібліотеки фіксується бібліотекаром в електронному читацькому формулярі.

Як зробити заміну втраченої книги?

У разі пошкодження бібліотечної книги або її загублення читач повинен передати до бібліотеки аналогічну книгу або інше видання за погодженнямз директором бібліотеки.

Як скласти бібліографічний список літератури?

З нормативно правової документації починається список використаних документів. За алфавітним порядком іде розташування: Накази Президента, Закони України, Постанови Кабінету міністрів та регіональні документи.

Складається бібліографічний список документів за алфавітом прізвищ перших авторів або заголовків. Того самого автора подають за хронологією його публікацій.

Зразки бібліографічних описів є на сайті: Університет імені Альфреда Нобеля/ Бібліотека / Фонди.

Перейти на головну сторінку Ви можете за цією адресою:

https://duan.edu.ua/science-ukr/biblioteka/15-pages/181-zrazky-bibliohrafichnykh-opysiv.html