Реферативна база даних Web of Science (WoS) є одним з найбільших ресурсів у світі для цитування, індексування та аналізу цитування широкого спектру наукових робіт у всіх можливих наукових областях. Ця база даних, створена Thomson Reuters, регулярно індексує тисячі різних наукових журналів і періодичних видань, тому багато експертів і дослідників вважають за краще використовувати її для підготовки нових матеріалів або підвищення своєї кваліфікації.
Медіакомпанія Thomson Reuters є творцем і розробником багатьох найбільш значущих баз даних цитування в різних наукових областях. Саме ця корпорація розробила та впровадила міжнародну платформу Web of Knowledge, яка включає в себе десятки інших невеликих баз даних, що утворюють єдиний експериментальний медіапростір. З 2014 року офіційну назву платформи було змінено на Web of Science (WoS), а з 2016 року власником Web of Science став інвестиційний фонд Clarivate Analytics.
Сьогодні компанія Clarivate Analytics володіє і управляє колекцією провідних підписних ресурсів для наукових досліджень, патентного аналізу та регуляторних стандартів, фармацевтичної та біотехнологічної розвідки, захисту торгових марок і доменів, а також управління інтелектуальною власністю. При цьому компанія Clarivate Analytics не є видавцем наукових журналів.
Clarivate Analytics є незалежною компанією з більш ніж 4 000 співробітників, що працюють більш ніж в 100 країнах світу, і володіє добре відомими брендами, такими як Web of Science, Cortellis, Derwent, CompuMark, MarkMonitor, Techstreet та іншими.
Весь цей складний механізм був створений для відстеження тисяч наукових журналів, матеріалів, публікацій і робіт, надання доступу до них і запису всіх прецедентів цитування тієї чи іншої роботи. Таким чином, платформа Web of Science є основною підмогою для більшості світових фахівців, що займаються науковою або дослідницькою роботою. Опублікувавши свою роботу в одній з внутрішніх баз даних, вони можуть розраховувати на те, що зацікавлені колеги з усього світу познайомляться з ними, що відкриває широкі перспективи для подальшої роботи, спільних досліджень і розвитку наукової кар'єри.
У процентному співвідношенні в цій базі близько 45 відсотків матеріалів займають Природничі науки, близько 30 відсотків присвячені гуманітарним дослідженням, решта 25 - технічні роботи. У свою чергу, Web of Science має досить складну внутрішню структуру, що включає кілька спеціалізованих індексів цитування, розділених на окремі галузі наукової діяльності. Завдяки цьому досягається висока ясність в питаннях індексації інформації, а використання матеріалів представляється легким завданням для десятків тисяч відвідувачів ресурсу.
Web of Science містить відомості про наукові публікації (понад 64,5 млн. публікацій).
У БД представлено понад 18 тис. наукових журналів, понад 70 тис. матеріалів наукових конференцій, понад 71 тис. монографій (станом на листопад 2017 р.). Зміст Web of Science оновлюється щотижня.
В основі організації WoS знаходиться принцип наукового цитування. Платформа дозволяє побачити зв'язки між тими дослідженнями, якими користувався автор при написанні своєї роботи, і статтями, що посилаються на цього ж вченого.
WEB OF SCIENCE CORE COLLECTION
Користувачі сервісу можуть шукати статті по цікавить їх темі відкритих для загального доступу. У базу входять такі індекси цитування:
CPCI (Conference Proceeding Citation Index);
AHCI (Arts & Humanities Citation Index);
SCIE (Science Citation Index Expanded);
SSCI (Social Science Citation Index);
BkCI (Book Citation Index);
ESCI (Emerging Sources Citation Index);
RSCI (Russian Science Citation Index).
У міжнародній мережі CPCI відображені матеріали доповідей та обговорень, які прозвучали на конференціях, симпозіумах, семінарах і були надруковані не раніше 1990 року.
AHCI - реферативна база даних, що належать до мистецтва і гуманітарних наук.
SCIE - зручна платформа, яка призначена для пошуку журнальних статей з природничо дисциплін. Деякі з них датовані 1898 роком.
Щоб обрати опубліковані в журналах статті з соціальних (суспільних) наук, необхідно скористатися базою SSCI.
Пошуковий майданчик BkCI був створений пізніше інших ресурсів (у 2005 році) і є мультидисциплінарною базою даних монографій.
МОЖЛИВОСТІ WEB OF SCIENCE
Унікальність системи полягає в тому, що, по-перше,застосування продукту дозволяє отримати допуск до всіх наявних матеріалів, на підставі яких можна зробити висновок про результативність наукових досліджень конкретного вченого або організації; по-друге,
журнали бази Web of Science неупереджено оцінюються з позицій впливовості видань, процес відбору відбувається за загальними для всіх правилами; по-третє, користувачеві відкриваються регіональні пошукові майданчики Латинської Америки, Китаю, Кореї, Росії.
Так як WoS-реферативна, бібліографічна та наукометрична база, відшукати в ній весь рукопис не можна. Застосовуючи її, користувач побачить тільки бібліографічні посилання, які послужили основою дослідження і можуть бути використані ним для знаходження потрібної інформації з міжнародних наукових публікацій. Проте ознайомитися з повною версією дослідження можна. Для цього потрібно, щоб до джерела був відкритий вільний доступ. Надає його сам видавець.
Якщо скористатися першим варіантом не вдалося, можна спробувати знайти повний текст за допомогою безкоштовної пошукової системи Google Scholar.
Цитування в міжнародній базі даних - показник престижу журналу, тому видавці прагнуть потрапити в неї.