Закордонні ресурси у вільному доступі

 1. Доступ до електронного архіву Гарварда (Digital Access to Scholarship at Harvard) – відкритий електронний архів Гарвардського університету: понад 13.000 документів (дисертації, книги, статті, студентські роботи з економіки, права, медичних наук, педагогіки та ін.).

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://dash.harvard.edu/

 1. Каталог книг у відкритому доступі (DOAB – Directory of open access books). Надається Фондом Інтернет-бібліотеки та платформи публікацій (OAPEN Online library and publication platform) у співпраці з SemperTool. Фонд Інтернет-бібліотеки та платформи публікацій являє собою міжнародну ініціативу публікації книг відкритого доступу та працює при національній бібліотеці в Гаазі. Цей сервіс дозволяє шукати рецензовані книги, опубліковані під ліцензією відкритого доступу. Каталог забезпечує індексування для пошуку інформації про ці книги, а також посилання на повні тексти публікацій на вебсайті видавця або сховища. Основна мета Каталогу – підвищити доступність книг відкритого доступу. Науковим видавництвам пропонується надавати метадані Каталогу на їх книги у відкритому доступі. Ці метадані будуть збиратися з метою підвищення видимості книг у відкритому доступі. Нині представлено понад 1410 книг 50 найбільших видавництв.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.doabooks.org/

 1. Репозиторій Юридичного факультету Університету Дьюка, США (Duke Law Schoolarship Repository, США). Відкритий доступ до публікацій вчених університету (понад 10000 документів – статті в наукових журналах, матеріали конференцій, робочі документи, лекції, студентські роботи).

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://scholarship.law.duke.edu/

 1. Електронний репозиторій Каліфорнійського Університету (eScholarship University of California Repository) – близько 6000 матеріалів по різним наукам, в тому числі роботи Програми в галузі права та економіки (м. Берклі), Центру вивчення демократії (м. Ірвайн), Інституту соціальних, поведінкових та економічних досліджень (м. Санта-Барбара), Інституту бізнесу та економічних досліджень (м. Берклі) і т.д. Вчена рада Каліфорнійського університету прийняла політику Відкритого доступу 24 липня 2013 року, гарантуючи, що майбутні статті, дослідження, створені у всіх 10 кампусах Каліфорнійського Університету, будуть доступні для громадськості на безоплатній основі. Публікуються книги, журнали, конференції та ін.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://escholarship.org/

 1. АЙДЕАС Дослідження в галузі економіки та фінансів (IDEAS: Economic and Finance Research)– найбільша бібліографічна база даних з економічних наук. Понад 1200000 матеріалів досліджень доступні для пошуку, більш ніж 1000000 з них– повнотекстові документи. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://ideas.repec.org/

 1. Статистичні бази даних Міжнародного валютного фонду (IIMF Data) – вільний доступ до статистичних показників і баз даних Міжнародного валютного фонду: Статистика географічної структури торгівлі, Міжнародна фінансова статистика, Статистика платіжного балансу, Статистика державних фінансів, Торгівля та інвестиції.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.imf.org/en/Data

 1. Institute for Social & Economic Research / University of Essex – відкритий архів електронних публікацій Інституту соціальних і економічних досліджень Університету Ессекса. Понад 430 матеріалів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.iser.essex.ac.uk/research/publications

 1. Публікації у відкритому доступі в європейських мережах (OAPEN – Open Access Publishing in European Networks) – ресурс, який представляє понад 1600 повнотекстових книг у форматі pdf з різних галузей: Суспільство та соціальні науки, Гуманітарні науки, Економіка, Фінанси, Бізнес та управління, Право, Математика та природничі науки, Іноземні мови, Науки про Землю, Георграфія, Навколишнє середовище, Планування. Місія проєкту – просування публікацій у відкритому доступі, як однієї з основних послуг для наукової спільноти.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.oapen.org/home

 1. Бібліотека у вільному доступі (Open Library)– проєкт некомерційної організації Архів Інтернета з оцифрування книг, що є суспільним надбанням (в рамках консорціуму Альянс Вільного Доступу (Open Content Alliance). Бібліотека містить понад 1 млн публікацій, доступних для перегляду та завантаження. Крім того, відвідувачам сайту пропонується вибрати бажану книгу з фондів Бостонської громадської бібліотеки для безкоштовного оцифрування. Містить велику кількість книг XIX–XX ст.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://openlibrary.org/

 1. Публічна наукова бібліотека (PLOS – Public Library of Science) – некомерційний науково–видавничий проєкт, спрямований на створення бібліотеки журналів та іншої наукової літератури під вільною ліцензією й у вільному доступі. Перший журнал, «ПЛОС Биолоджи» (PLOS Biology), почав видаватися 13 жовтня 2003 року. На сьогодні публікується сім журналів, всі журнали є рецензованими. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.plos.org/

 1. Questia – одна з найбільших онлайнових бібліотек у світі. Містить книги й журнальні статті понад 300 видавництв з гуманітарних та соціальних наук: історія, філософія, економіка, політологія, англійська мова, література, антропологія, психологія та соціологія. Понад 5000 книг у відкритому доступі!

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.questia.com/library/free–books

 1. EconPapers– найбільша у світі колекція електронних публікацій: 1,014,531 робочих матеріалів, 2,266,634 журнальних статей, 48,553 книг, понад 4,710 програмних документів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://econpapers.repec.org/

 1. Наукові роботи в галузі економіки (RePEc – Research Papers in Economics) – мережа архівів електронних документів з економічної тематики. Це спільний проєкт великої кількості децентралізованих учасників щодо забезпечення вільного доступу до результатів наукових досліджень різних організацій і вчених. Дата заснування – 1993 рік. Охоплення – понад мільйон публікацій, в тому числі 440 000 препринтів. 12 000 організацій ведуть свої архіви в RePEc, викладаючи роботи 31 000 авторів. RePEc є децентралізованим ресурсом, тобто організація (університет чи дослідницький центр) або провайдер відкриває доступ до свого архіву через http або ftp. Публікації в базу даних додає організація. Можуть бути завантажені препринт або опублікована стаття, глава книги або книга цілком та ін.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://repec.org/

 1. SocArXiv – відкритий архів публікацій з соціальних наук, платформа з відкритим вихідним кодом. Можливості платформи: безкоштовне завантаження наукової роботи; відкритий доступ для всіх читачів; доступ через Google Scholar; безкоштовна реєстрація; постійні посилання на останні версії робіт (автори можуть надавати посилання на версії, опубліковані в інших місцях) та ін. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://osf.io/preprints/socarxiv

 1. Репозиторій соціальних наук у відкритому доступі (SSOAR – Social Science Open Access Repository) – один з найбільших у світі відкритих електронних репозиторіїв з соціальних наук (демографія, соціологія, психологія, політологія, економіка та ін.). Понад 25500 документів . Засновник – GESIS – Інститут соціальних наук ім. Лейбніца (Німеччина, Кельн).

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.ssoar.info/

 1. Мережа досліджень з соціальних наук (Social Science Research Network –SSRN) – один з найбільших у світі відкритих електронних репозиторіїв наукових статей і препринтів. База даних мережи містить інформацію по ключовим напрямках управлінської та економічної науки. У вільному доступі представлені понад 362 000 анотацій результатів досліджень в різних галузях науки, а також понад 295 000 наукових статей. Реєстрація на сайті є безкоштовною.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.ssrn.com/index.cfm/en/

 1. Інститут фіскальних досліджень (IFS) – найбільш авторитетний британський незалежний дослідницький інститут в області державних фінансів, податків та соціальної політики, податкового права, освіти, нерівності та бідності, пенсійного забезпечення, інновацій, поведінки споживачів та оцінки політики, спрямованої на сприяння розвитку в бідних країнах. Понад 500 матеріалів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.ifs.org.uk/publications

 1. Науково-дослідний інститут економіки промисловості (The Research Institute of Industrial Economics) – одна з провідних організацій Швеції, які проводять дослідження в галузі економіки. Понад 1000 матеріалів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи:http://www.ifn.se/eng/publications/wp/2012

 1. База даних Світового Банку (The World Bank) – вільний і відкритий доступ до даних про розвиток в країнах по всьому світу. Великий набір економічних, соціальних і екологічних показників, заснованих на даних Світового банку і понад 30 установ-партнерів. База даних включає понад 900 показників по 210 країнам за період з 1960 року.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://data.worldbank.org/ 

 1. Інститут Тінбергена (Tinbergen Institute) – є інститутом наукових досліджень і освіти в галузі економіки, економетрики та фінансів при Університеті Амстердама (Нідерланди). Входить до числа 50 кращих світових економічних інститутів. Містить понад 3000 робіт.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.tinbergen.nl/discussionpapers/

 1. Дисертації: закордонні колекції у відкритому доступі – анотований покажчик посилань на електронні ресурси, що надають вільний доступ до колекцій дисертацій і дипломних робіт закордонних університетів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.library.fa.ru/resource.asp?id=708 

 1. Некомерційна приватна електронна бібліотека «ImWerden» –електронна бібліотека Рунета. Заснована у 2000 році. Підтримується, редагується А. Перенскім (Мюнхен). Тематика: література, філософія, психологія, педагогіка, історія, публіцистика, наука і техніка та ін. Всього публікацій – 10539 (3 242 531 сторінок)

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://imwerden.de/

 1. Каталог журналів у вільному доступі (DIRECTORY OF OPEN ACCESS JOURNALS (DOAJ) – пошукова служба, яка є одним з потужних постачальників актуальних даних про наукові публікації європейських вчених.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://doaj.org/ 

 1. База даних ISI (The International Statistical Institute) – інтегрована вебплатформа компанії Томсон Рейтер (Thomson Reuters), що надає інформацію з усіх галузей з понад 10000 журналів і 150000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва, що дозволяє отримати найбільш актуальні дані за результатами пошукових запитів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.isi–web.org/ 

 1. Інформаційна система Євросоюзу CORDIS надає доступ до інформації про наукові дослідження і розробки, що реалізуються в країнах ЄС, дозволяє здійснювати пошук джерел фінансування для проведення досліджень і розробок, партнерів, трансфер технологій.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://cordis.europa.eu/home_en.html 

 1. База даних Паспорт Міжнародного Євромоніторингу (Euromonitor International Passport) надає відомості про різні галузі промисловості, демографічні, макроекономічні, соціально-економічні дані й аналіз споживачів і економіки у 210 країнах по всьому світу.

Паспорт Промисловості (Passport Industrial) – це аналіз галузей промисловості 18 найбільших економік світу, які складають 78% світового ВВП. Вся економіка поділяється на 177 секторів промисловості, рівних в розмірі ВВП.

Паспорт Міст (Passport Cities) – це соціально-економічні показники, аналітичні дані, широке охоплення статистичних даних, експертні оцінки по найважливішим містам (столицям) світу і їх метрополіям.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://portal.euromonitor.com/ 

 1. Створений спільними зусиллями EBSCO і BiblioLabs, проєкт ЕБСКО Дисертації у вільному доступі (EBSCO Open Dissertations ™) – це нова база даних, яка містить понад 800 000 електронних дипломних робіт і дисертацій у вільному доступі. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: www.opendissertations.org. 

Почати пошук можна тут:

http://go.ebsco.com/L272QN00n03C0Lg6x0H0T0s

Додати свої роботи можна тут:

http://go.ebsco.com/I0n05L60H7xisT220C0NQ00

 1. WorldCat – найбільша у світі бібліографічна база даних. До системи бази підключені більш ніж 72 тис. бібліотек зі 170 країн світу в рамках організації Центр онлайн комп’ютерної бібліотеки (Online Computer Library Center, Inc. (OCLC), які використовують послуги організації для пошуку, придбання, каталогізації, запозичення і збереження бібліотечних матеріалів. WorldCat – інтегрований інформаційний сервіс, який містить документи та матеріали різних форматів на 470 мовах світу.

База даних призначена для забезпечення доступу до ресурсів в мережі інтернет з метою проведення дослідниками інформаційного пошуку щодо необхідної тематики у всіх електронних сховищах світу, а також їх речові аналоги в найближчих до користувача бібліотеках. По результатам пошуку можна отримати цитати для статей з посиланнями на повні статті, а також авторитетні дослідницькі матеріали та цифрові версії рідкісних матеріалів, які недоступні для громадськості. Ви також можете знайти популярні книги, музичні компакт-диски, відеоролики і завантажити аудіокниги.

WorldCat доступна багатьма мовами: англійською, іспанською, італійською, корейською, японською, китайською, німецькою, нідерландською, португальською, тайською, французькою, чеською.

Доступ до ресурсу вільний

Більш детальна інформація:

http://www.oclc.org/support/help/worldcatorg/ApplicationHelp.htm

Адреса для роботи:  

http://www.worldcat.org/ ; http://www.oclc.org/oaister.en.html

 1. Kopernio надає доступ до безкоштовних, абсолютно законно розміщених варіантів статей, опублікованих на різних платформах у відкритому доступі в інтернеті безпосередньо з інтерфейсу Web of Science. Тепер Web of Science не тільки допомагає легко знайти найбільш актуальну світову наукову інформацію, а й відкриває доступ до повних текстів статей з дотриманням всіх прав авторів і видавництв. Kopernio є безкоштовним додатком для браузера для всіх користувачів Web of Science. 
 • Інтеграція з бібліотеками Google Scholar і Pubmed
 • Прискорений підбір літератури – PDF-файл в один клік.
 • Безкоштовний доступ до контенту – система автоматично перевіряє університетські бібліотеки, сервера видавництв, сховища держустанов і блоги для пошуку безкоштовних файлів.
 • Працює всюди – можна використовувати свою бібліотеку всюди, де вона потрібна: вдома, на конференції або на відпочинку.
 • Збереження файлів – Kopernio автоматично збереже ваші PDF-документи в вашому профілі; ви завжди зможете повернутися до них пізніше.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи:http://info.clarivate.com/rcis_kopernio?utm_campaign=Newsletter_June_SAR_EM_Russia_2018_email1&utm_medium=email&utm_source=Eloqua

 1. Європейська система патентної інформації та документації (European Patent Information and Documentation Systems (EPIDOS), створена в 1992 р Європейським патентним відомством, містить інформацію про патенти з більш ніж 50 країн. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.epo.org/index.html

 1. Інформаційна система Євросоюзу CORDIS підтримується програмою Європейської комісії з інновацій, малого і середнього бізнесу. Система надає доступ до інформації про наукові дослідження і розробки, що реалізуються в країнах ЄС, в тому числі відповідно до Рамкових програм. При цьому поряд з наданням загальної інформації система дозволяє здійснювати пошук джерел фінансування для проведення досліджень і розробок, партнерів, трансфер технологій. У системі передбачена підтримка питань, що стосуються проблем інтелектуальної власності, а інформаційна служба дозволяє встановлювати контакти з патентними офісами, асоціаціями патентних юристів, іншими організаціями, що забезпечують захист інтелектуальної власності в країнах – членах ЄС.

В системі користувачам доступні основне сховище фінансованих ЄС науково-дослідних робіт та їх результатів, багатомовні підсумки науково-дослідних робіт для широкої громадськості, безкоштовні підписки на журнали з результатами досліджень в форматах pdf та ePub, новини ЗМІ, повідомлення Європейської комісії. Система підтримує інтерактивну середу, що дозволяє знаходити партнерів по дослідженню, інвесторів і підтримувати цільову аудиторію.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://cordis.europa.eu/home_en.html

 1. Міжнародний портал Worldwidescience, спочатку створений на основі баз даних Британської бібліотеки і Міністерства енергетики США.

Пошукова машина порталу здійснює пошук як в просторі поверхневого інтернету, в якій працюють звичайні пошукові системи: Google, Yahoo !, так і в глибокому Інтернеті, який традиційні пошукові машини індексувати не можуть. Портал також використовується для апробації нового покоління вебтехнологій – семантичного вебу.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://worldwidescience.org/