Закордонні ресурси у вільному доступі

 1. Доступ до електронного архіву Гарварда (Digital Access to Scholarship at Harvard) – відкритий електронний архів Гарвардського університету: понад 13.000 документів (дисертації, книги, статті, студентські роботи з економіки, права, медичних наук, педагогіки та ін.).

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://dash.harvard.edu/

 1. Каталог книг у відкритому доступі (DOAB – Directory of open access books). Надається Фондом Інтернет-бібліотеки та платформи публікацій (OAPEN Online library and publication platform) у співпраці з SemperTool. Фонд Інтернет-бібліотеки та платформи публікацій являє собою міжнародну ініціативу публікації книг відкритого доступу та працює при національній бібліотеці в Гаазі. Цей сервіс дозволяє шукати рецензовані книги, опубліковані під ліцензією відкритого доступу. Каталог забезпечує індексування для пошуку інформації про ці книги, а також посилання на повні тексти публікацій на вебсайті видавця або сховища. Основна мета Каталогу – підвищити доступність книг відкритого доступу. Науковим видавництвам пропонується надавати метадані Каталогу на їх книги у відкритому доступі. Ці метадані будуть збиратися з метою підвищення видимості книг у відкритому доступі. Нині представлено понад 1410 книг 50 найбільших видавництв.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.doabooks.org/

 1. Репозиторій Юридичного факультету Університету Дьюка, США (Duke Law Schoolarship Repository, США). Відкритий доступ до публікацій вчених університету (понад 10000 документів – статті в наукових журналах, матеріали конференцій, робочі документи, лекції, студентські роботи).

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://scholarship.law.duke.edu/

 1. Електронний репозиторій Каліфорнійського Університету (eScholarship University of California Repository) – близько 6000 матеріалів по різним наукам, в тому числі роботи Програми в галузі права та економіки (м. Берклі), Центру вивчення демократії (м. Ірвайн), Інституту соціальних, поведінкових та економічних досліджень (м. Санта-Барбара), Інституту бізнесу та економічних досліджень (м. Берклі) і т.д. Вчена рада Каліфорнійського університету прийняла політику Відкритого доступу 24 липня 2013 року, гарантуючи, що майбутні статті, дослідження, створені у всіх 10 кампусах Каліфорнійського Університету, будуть доступні для громадськості на безоплатній основі. Публікуються книги, журнали, конференції та ін.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://escholarship.org/

 1. АЙДЕАС Дослідження в галузі економіки та фінансів (IDEAS: Economic and Finance Research)– найбільша бібліографічна база даних з економічних наук. Понад 1200000 матеріалів досліджень доступні для пошуку, більш ніж 1000000 з них– повнотекстові документи. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://ideas.repec.org/

 1. Статистичні бази даних Міжнародного валютного фонду (IIMF Data) – вільний доступ до статистичних показників і баз даних Міжнародного валютного фонду: Статистика географічної структури торгівлі, Міжнародна фінансова статистика, Статистика платіжного балансу, Статистика державних фінансів, Торгівля та інвестиції.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.imf.org/en/Data

 1. Institute for Social & Economic Research / University of Essex – відкритий архів електронних публікацій Інституту соціальних і економічних досліджень Університету Ессекса. Понад 430 матеріалів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.iser.essex.ac.uk/research/publications

 1. Публікації у відкритому доступі в європейських мережах (OAPEN – Open Access Publishing in European Networks) – ресурс, який представляє понад 1600 повнотекстових книг у форматі pdf з різних галузей: Суспільство та соціальні науки, Гуманітарні науки, Економіка, Фінанси, Бізнес та управління, Право, Математика та природничі науки, Іноземні мови, Науки про Землю, Георграфія, Навколишнє середовище, Планування. Місія проєкту – просування публікацій у відкритому доступі, як однієї з основних послуг для наукової спільноти.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.oapen.org/home

 1. Бібліотека у вільному доступі (Open Library)– проєкт некомерційної організації Архів Інтернета з оцифрування книг, що є суспільним надбанням (в рамках консорціуму Альянс Вільного Доступу (Open Content Alliance). Бібліотека містить понад 1 млн публікацій, доступних для перегляду та завантаження. Крім того, відвідувачам сайту пропонується вибрати бажану книгу з фондів Бостонської громадської бібліотеки для безкоштовного оцифрування. Містить велику кількість книг XIX–XX ст.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://openlibrary.org/

 1. Публічна наукова бібліотека (PLOS – Public Library of Science) – некомерційний науково–видавничий проєкт, спрямований на створення бібліотеки журналів та іншої наукової літератури під вільною ліцензією й у вільному доступі. Перший журнал, «ПЛОС Биолоджи» (PLOS Biology), почав видаватися 13 жовтня 2003 року. На сьогодні публікується сім журналів, всі журнали є рецензованими. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.plos.org/

 1. Questia – одна з найбільших онлайнових бібліотек у світі. Містить книги й журнальні статті понад 300 видавництв з гуманітарних та соціальних наук: історія, філософія, економіка, політологія, англійська мова, література, антропологія, психологія та соціологія. Понад 5000 книг у відкритому доступі!

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.questia.com/library/free–books

 1. EconPapers– найбільша у світі колекція електронних публікацій: 1,014,531 робочих матеріалів, 2,266,634 журнальних статей, 48,553 книг, понад 4,710 програмних документів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://econpapers.repec.org/

 1. Наукові роботи в галузі економіки (RePEc – Research Papers in Economics) – мережа архівів електронних документів з економічної тематики. Це спільний проєкт великої кількості децентралізованих учасників щодо забезпечення вільного доступу до результатів наукових досліджень різних організацій і вчених. Дата заснування – 1993 рік. Охоплення – понад мільйон публікацій, в тому числі 440 000 препринтів. 12 000 організацій ведуть свої архіви в RePEc, викладаючи роботи 31 000 авторів. RePEc є децентралізованим ресурсом, тобто організація (університет чи дослідницький центр) або провайдер відкриває доступ до свого архіву через http або ftp. Публікації в базу даних додає організація. Можуть бути завантажені препринт або опублікована стаття, глава книги або книга цілком та ін.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://repec.org/

 1. SocArXiv – відкритий архів публікацій з соціальних наук, платформа з відкритим вихідним кодом. Можливості платформи: безкоштовне завантаження наукової роботи; відкритий доступ для всіх читачів; доступ через Google Scholar; безкоштовна реєстрація; постійні посилання на останні версії робіт (автори можуть надавати посилання на версії, опубліковані в інших місцях) та ін. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://osf.io/preprints/socarxiv

 1. Репозиторій соціальних наук у відкритому доступі (SSOAR – Social Science Open Access Repository) – один з найбільших у світі відкритих електронних репозиторіїв з соціальних наук (демографія, соціологія, психологія, політологія, економіка та ін.). Понад 25500 документів . Засновник – GESIS – Інститут соціальних наук ім. Лейбніца (Німеччина, Кельн).

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.ssoar.info/

 1. Мережа досліджень з соціальних наук (Social Science Research Network –SSRN) – один з найбільших у світі відкритих електронних репозиторіїв наукових статей і препринтів. База даних мережи містить інформацію по ключовим напрямках управлінської та економічної науки. У вільному доступі представлені понад 362 000 анотацій результатів досліджень в різних галузях науки, а також понад 295 000 наукових статей. Реєстрація на сайті є безкоштовною.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.ssrn.com/index.cfm/en/

 1. Інститут фіскальних досліджень (IFS) – найбільш авторитетний британський незалежний дослідницький інститут в області державних фінансів, податків та соціальної політики, податкового права, освіти, нерівності та бідності, пенсійного забезпечення, інновацій, поведінки споживачів та оцінки політики, спрямованої на сприяння розвитку в бідних країнах. Понад 500 матеріалів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.ifs.org.uk/publications

 1. Науково-дослідний інститут економіки промисловості (The Research Institute of Industrial Economics) – одна з провідних організацій Швеції, які проводять дослідження в галузі економіки. Понад 1000 матеріалів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи:http://www.ifn.se/eng/publications/wp/2012

 1. База даних Світового Банку (The World Bank) – вільний і відкритий доступ до даних про розвиток в країнах по всьому світу. Великий набір економічних, соціальних і екологічних показників, заснованих на даних Світового банку і понад 30 установ-партнерів. База даних включає понад 900 показників по 210 країнам за період з 1960 року.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://data.worldbank.org/ 

 1. Інститут Тінбергена (Tinbergen Institute) – є інститутом наукових досліджень і освіти в галузі економіки, економетрики та фінансів при Університеті Амстердама (Нідерланди). Входить до числа 50 кращих світових економічних інститутів. Містить понад 3000 робіт.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.tinbergen.nl/discussionpapers/

 1. Дисертації: закордонні колекції у відкритому доступі – анотований покажчик посилань на електронні ресурси, що надають вільний доступ до колекцій дисертацій і дипломних робіт закордонних університетів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.library.fa.ru/resource.asp?id=708 

 1. Некомерційна приватна електронна бібліотека «ImWerden» –електронна бібліотека Рунета. Заснована у 2000 році. Підтримується, редагується А. Перенскім (Мюнхен). Тематика: література, філософія, психологія, педагогіка, історія, публіцистика, наука і техніка та ін. Всього публікацій – 10539 (3 242 531 сторінок)

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://imwerden.de/

 1. Каталог журналів у вільному доступі (DIRECTORY OF OPEN ACCESS JOURNALS (DOAJ) – пошукова служба, яка є одним з потужних постачальників актуальних даних про наукові публікації європейських вчених.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://doaj.org/ 

 1. База даних ISI (The International Statistical Institute) – інтегрована вебплатформа компанії Томсон Рейтер (Thomson Reuters), що надає інформацію з усіх галузей з понад 10000 журналів і 150000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва, що дозволяє отримати найбільш актуальні дані за результатами пошукових запитів.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://www.isi–web.org/ 

 1. Інформаційна система Євросоюзу CORDIS надає доступ до інформації про наукові дослідження і розробки, що реалізуються в країнах ЄС, дозволяє здійснювати пошук джерел фінансування для проведення досліджень і розробок, партнерів, трансфер технологій.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://cordis.europa.eu/home_en.html 

 1. База даних Паспорт Міжнародного Євромоніторингу (Euromonitor International Passport) надає відомості про різні галузі промисловості, демографічні, макроекономічні, соціально-економічні дані й аналіз споживачів і економіки у 210 країнах по всьому світу.

Паспорт Промисловості (Passport Industrial) – це аналіз галузей промисловості 18 найбільших економік світу, які складають 78% світового ВВП. Вся економіка поділяється на 177 секторів промисловості, рівних в розмірі ВВП.

Паспорт Міст (Passport Cities) – це соціально-економічні показники, аналітичні дані, широке охоплення статистичних даних, експертні оцінки по найважливішим містам (столицям) світу і їх метрополіям.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: http://portal.euromonitor.com/ 

 1. Створений спільними зусиллями EBSCO і BiblioLabs, проєкт ЕБСКО Дисертації у вільному доступі (EBSCO Open Dissertations ™) – це нова база даних, яка містить понад 800 000 електронних дипломних робіт і дисертацій у вільному доступі. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: www.opendissertations.org. 

Почати пошук можна тут:

http://go.ebsco.com/L272QN00n03C0Lg6x0H0T0s

Додати свої роботи можна тут:

http://go.ebsco.com/I0n05L60H7xisT220C0NQ00

 1. WorldCat – найбільша у світі бібліографічна база даних. До системи бази підключені більш ніж 72 тис. бібліотек зі 170 країн світу в рамках організації Центр онлайн комп’ютерної бібліотеки (Online Computer Library Center, Inc. (OCLC), які використовують послуги організації для пошуку, придбання, каталогізації, запозичення і збереження бібліотечних матеріалів. WorldCat – інтегрований інформаційний сервіс, який містить документи та матеріали різних форматів на 470 мовах світу.

База даних призначена для забезпечення доступу до ресурсів в мережі інтернет з метою проведення дослідниками інформаційного пошуку щодо необхідної тематики у всіх електронних сховищах світу, а також їх речові аналоги в найближчих до користувача бібліотеках. По результатам пошуку можна отримати цитати для статей з посиланнями на повні статті, а також авторитетні дослідницькі матеріали та цифрові версії рідкісних матеріалів, які недоступні для громадськості. Ви також можете знайти популярні книги, музичні компакт-диски, відеоролики і завантажити аудіокниги.

WorldCat доступна багатьма мовами: англійською, іспанською, італійською, корейською, японською, китайською, німецькою, нідерландською, португальською, тайською, французькою, чеською.

Доступ до ресурсу вільний

Більш детальна інформація:

http://www.oclc.org/support/help/worldcatorg/ApplicationHelp.htm

Адреса для роботи:  

http://www.worldcat.org/ ; http://www.oclc.org/oaister.en.html

 1. Kopernio надає доступ до безкоштовних, абсолютно законно розміщених варіантів статей, опублікованих на різних платформах у відкритому доступі в інтернеті безпосередньо з інтерфейсу Web of Science. Тепер Web of Science не тільки допомагає легко знайти найбільш актуальну світову наукову інформацію, а й відкриває доступ до повних текстів статей з дотриманням всіх прав авторів і видавництв. Kopernio є безкоштовним додатком для браузера для всіх користувачів Web of Science. 
 • Інтеграція з бібліотеками Google Scholar і Pubmed
 • Прискорений підбір літератури – PDF-файл в один клік.
 • Безкоштовний доступ до контенту – система автоматично перевіряє університетські бібліотеки, сервера видавництв, сховища держустанов і блоги для пошуку безкоштовних файлів.
 • Працює всюди – можна використовувати свою бібліотеку всюди, де вона потрібна: вдома, на конференції або на відпочинку.
 • Збереження файлів – Kopernio автоматично збереже ваші PDF-документи в вашому профілі; ви завжди зможете повернутися до них пізніше.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи:http://info.clarivate.com/rcis_kopernio?utm_campaign=Newsletter_June_SAR_EM_Russia_2018_email1&utm_medium=email&utm_source=Eloqua

 1. Європейська система патентної інформації та документації (European Patent Information and Documentation Systems (EPIDOS), створена в 1992 р Європейським патентним відомством, містить інформацію про патенти з більш ніж 50 країн. 

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://www.epo.org/index.html

 1. Інформаційна система Євросоюзу CORDIS підтримується програмою Європейської комісії з інновацій, малого і середнього бізнесу. Система надає доступ до інформації про наукові дослідження і розробки, що реалізуються в країнах ЄС, в тому числі відповідно до Рамкових програм. При цьому поряд з наданням загальної інформації система дозволяє здійснювати пошук джерел фінансування для проведення досліджень і розробок, партнерів, трансфер технологій. У системі передбачена підтримка питань, що стосуються проблем інтелектуальної власності, а інформаційна служба дозволяє встановлювати контакти з патентними офісами, асоціаціями патентних юристів, іншими організаціями, що забезпечують захист інтелектуальної власності в країнах – членах ЄС.

В системі користувачам доступні основне сховище фінансованих ЄС науково-дослідних робіт та їх результатів, багатомовні підсумки науково-дослідних робіт для широкої громадськості, безкоштовні підписки на журнали з результатами досліджень в форматах pdf та ePub, новини ЗМІ, повідомлення Європейської комісії. Система підтримує інтерактивну середу, що дозволяє знаходити партнерів по дослідженню, інвесторів і підтримувати цільову аудиторію.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://cordis.europa.eu/home_en.html

 1. Міжнародний портал Worldwidescience, спочатку створений на основі баз даних Британської бібліотеки і Міністерства енергетики США.

Пошукова машина порталу здійснює пошук як в просторі поверхневого інтернету, в якій працюють звичайні пошукові системи: Google, Yahoo !, так і в глибокому Інтернеті, який традиційні пошукові машини індексувати не можуть. Портал також використовується для апробації нового покоління вебтехнологій – семантичного вебу.

Доступ до ресурсу вільний

Адреса для роботи: https://worldwidescience.org/

 1. UNdata — пошукова система інтернету, що дозволяє видобувати дані з баз UN System.

Це веб-служба даних для глобальної спільноти користувачів. Він робить міжнародні статистичні бази даних легко доступними для користувачів через єдину точку входу. Користувачі можуть шукати та завантажувати різноманітні статистичні ресурси, зібрані статистичною системою Організації Об’єднаних Націй (ООН) та іншими міжнародними агентствами. Численні бази даних або таблиці, відомі під спільною назвою «datamarts», містять понад 60 мільйонів точок даних і охоплюють широкий спектр статистичних тем, включаючи сільське господарство, злочинність, комунікацію, допомогу в розвитку, освіту, енергетику, навколишнє середовище, фінанси, стать, охорону здоров’я, ринок праці, виробництво, національні рахунки, населення та міграція, наука і технології, туризм, транспорт і торгівля.

https://data.un.org/

 1. IMF Data: статистичні бази даних Міжнародного валютного фонду

https://www.imf.org/en/Data

 1. The World Bank – вільний і відкритий доступ до даних про розвиток в країнах по всьому світу

Координує статистичну роботу та роботу з даними, а також підтримує ряд макро-, фінансових і галузевих баз даних.

https://data.worldbank.org/

 1. Офіційний сайт Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) – міжурядовий орган Організації Об’єднаних Націй.

https://unctad.org/

 1. Офіційний сайт Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних націй (ФАО)

https://www.fao.org/home/ru

 1. Офіційний сайт Інституту світових ресурсів; Офіційний сайт eTrade for all.

eTrade for all — це ініціатива багатьох зацікавлених сторін, спрямована на те, щоб зробити цифрову економіку більш інклюзивною. Крім того, що він є надійним і цінним інформаційним центром щодо різноманітних доступних ресурсів для полегшення шляху країн, що розвиваються, до електронної комерції, він прагне просувати діалог про вплив цифрової трансформації на розвиток.

https://etradeforall.org/

 1. Cambridge University Press – надає архіви наукових журналів видавництва (більше 200
  найменувань)

Видає науково-дослідницькі, довідкові та підручники для вищої освіти з широкого спектру дисциплін під назвою Cambridge University Press. Cambridge Core містить 1,6 мільйона журнальних статей і 46 000 електронних книг.

https://www.cambridge.org/

 1. Springer Open – рецензовані академічні журнали з усіх галузей науки від міжнародного видавництва Springer, що знаходяться у відкритому доступі

https://www.springeropen.com/

 1. CORDIS – інформаційна система Євросоюзу – надає доступ до інформації про наукові дослідження і розробки, що реалізуються в країнах ЄС

https://cordis.europa.eu/

 1. EBSCO Open Dissertations – база даних більше 800 000 електронних дипломних робіт і дисертацій у вільному доступі (ETD).

https://www.ebsco.com/products/research-databases/ebsco-open-dissertations