PUBLONS: РЕЄСТРАЦІЯ ТА БАЗОВЕ НАЛАШТУВАННЯ

 

Шановні колеги, в даному матеріалі ми розповімо про реєстрацію в Publons, широко відомому наукометричному Сервісі з відстеження результатів академічної активності вчених, журналів, інститутів на основі показників наукового рецензування.

 

Отже, для реєстрації переходимо за посиланням: https://publons.com/account/register/  і заповнюємо всі необхідні поля (Email, пароль, ім'я, прізвище). Ім'я та прізвище краще вводити так, як зазначено латиницею у Вашому закордонному паспорті.

 

 

Простіше і швидше можна Facebook, Google, LinkedIn, WeChat або краще всього — унікального номера ORCID.

 

Якщо всі поля заповнені правильно, то після натискання кнопки Register Ви отримаєте таку відповідь

 

На вказану Вами поштову скриньку буде надіслано листа. Обов'язково перевірте, щоб він не потрапив до спаму. Уважно прочитайте і натисніть Click here to activate для активації свого облікового запису в Publons.

 

 

Ще раз вводимо свій логін і пароль…

 

 

Вивчаємо текст, натискаємо "Continue" + "Continue" + "Get started" ... і переходимо на сторінку свого профілю. Ця сторінка ще не пов'язана ні з Вашим ORCID, ні з профілем Web of Science. Зв'язати потрібно буде пізніше.

 

 

На панелі ліворуч знаходимо блок Settings і в ньому опцію Profile. Використовуючи Upload new Photo, додаємо фотографію, перевіряємо написання прізвища, додаємо альтернативні написання прізвища, вказуємо країну, додаємо коротку інформацію про себе та ін.

 

 

Після всіх внесених правок внизу сторінки натискаємо Save Profile.

 

Якщо Вам потрібно вказати членство в редколегії, то аналогічним способом переходимо Setting >>> Affiliation і знаходимо опцію Editorial board memberships.

 

 

У відповідне поле вводимо назву журналу (наприклад, журнал VUZF Review) і вибираємо в випадаючому меню Journal of Scientific Papers VUZF REVIEW (https://papersvuzf.net/index.php/VUZF). Повторюємо цю процедуру стільки разів (натискаємо «+»), в скількох редколегіях Ви перебуваєте.

 

 

Далі заповнюємо блок Institution affiliations.

 

 

У відповідне поле вводимо назву організації (в нашому випадку це VUZF)... і вибираємо із запропонованих системою варіантів потрібну Вам організацію (в нашому випадку це VUZF Bulgaria). При цьому дуже важливо вказати рік початку роботи в організації (колонка Start).

 

 

 

Аналогічним способом додаємо Other affiliations.

 

Після всіх внесених правок внизу сторінки натискаємо Save Changes.

 

Далі переходимо My Records >>> Publications…

 

 

На цій сторінці натискаємо "IMPORT PUBLICATIONS"

 

Вибираємо Sync with ORCID, щоб зв'язати профіль Publons з профілем (звичайно, передбачається, що профіль в ORCID вже максимально і акуратно заповнений).

 

Знаходимо запис "First link your ORCID account to Publons from your account page" і натискаємо на посилання під нею SYNC MY PUBLICATIONS FROM ORCID.

 

 

У такий спосіб ми імпортуємо всі публікації з профілю ORCID в профіль Publons.

 

Не забуваємо зберегти зміни.

 

Оригінал публікації на Open Science in Ukraine переглянути тут (https://openscience.in.ua/publons-registration.html)

 

Додавання публікацій з Web of Science.

 

Якщо у Вас є публікації в Web of Science, які не додані в профіль, буде здійснено пошук за тими даними, які вказані в профілі (варіанти написання імені та прізвища, електронна пошта та ін.) і в профілі з'явиться список цих публікацій. Якщо ні, тоді можна скористатися іншими опціями додавання публікацій.

Рекомендація: у профілі після процедури пошуку за заданими параметрами можуть відобразиться публікації, що не належать автору, тому необхідно вибрати свої публікації і натиснути «Import selected publications».

 

 

 

Пошук за назвою публікації або ідентифікаторами публікації (Article DOI, PubMed ID, arXiv).

 

В поле пошуку потрібно ввести: DOI статті або назву статті або інші ідентифікатори, і стаття автоматично додасться в профіль. Після додавання натисніть "Save publication" (Зберегти публікації).