НАВІЩО ДОДАВАТИ DOI В БІБЛІОГРАФІЧНІ СПИСКИ?

 

Якщо в наукових статтях вашого збірника є посилання на інші статті, які мають DOI (Digital object identifier), то буде правильним додати його в кінці кожної відповідної бібліографічної позиції.

 

Навіть при складанні договору з CrossRef є пункт, згідно з яким журнал зобов'язується протягом одного року після підписання договору присвоїти номери DOI, а також розмістити їх на сайті журналу, для всіх пристатейних списків літератури.

 

Основний сенс проставлення DOI в бібліографії полягає в підвищенні "посилаємості" на ваші статті.

 

Як це працює в авторитетних міжнародних наукометричних базах даних?

 

На сайтах з найбільш рейтинговими журналами Springer, Wiley Online Library, Science Direct при відкритті списку літератури будь-якої статті поруч з кожною бібліографічною позицією є т. зв. «Citing articles», тобто список статей, які цитують дану бібліографічну позицію.

 

Візьмемо, наприклад, статтю "Neuropilins-structure, function, role in cancerogenesis" (https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0001581415004879) в науковому журналі "Acta Haematologica Polonica", яка розміщена на Science Direct.

 

 

В кінці статті ми побачимо бібліографічний список з «Citing articles»:

 

 

У більшості випадків дана технологія цитувань заснована на впровадженні ідентифікаторів цифрових об'єктів — DOI (Digital object identifier).

 

Тобто, якщо в бібліографічних списках статей у вашому науковому журналі не проставлені DOI, то дані статті з великою часткою ймовірності не зможуть потрапити в «Citing articles» і не будуть інтегровані в Міжнародну наукову мережу.

 

Оплачуючи присвоєння DOI і не довівши до логічного завершення пристатейні списки літератури, ви можете понести витрати, а вигоди від цього не отримаєте.

 

Як правильно вписати DOI в бібліографічну позицію пристатейного списку літератури ви можете дізнатися на сторінці CrossRef doi display guidelines (https://www.crossref.org/display-guidelines/).

 

 

Необхідність додавання DOI в бібліографічну позицію викликана ще й тим, що це значно спрощує процес автоматичного складання списку літератури за допомогою ресурсів VAK.IN.UA, REFME, CITATION MACHINE™, BIBME, CITETHISFORME тощо.

 

Оригінал статті на сайті Open Science in Ukraine

(https://openscience.in.ua/doi-in-bibliography.html)