Шановні колеги, в даному матеріалі ми розповімо про те, як подати заявку на включення вашого наукового журналу в базу Web of Science.

 

КРИТЕРІЇ

 

Перед подачею заявки обов'язково переконайтеся, що ваш журнал відповідає всім критеріям відбору в WOS. Якщо журнал не буде відповідати базовим вимогам, його відразу ж відхилять на етапі первинного сортування.

РЕЄСТРАЦІЯ НА ПОРТАЛІ ВИДАВЦІВ WOS

 

Далі потрібно зареєструватися на порталі видавця WOS (Web of Science Publisher Portal) (https://clarivate.com/webofsciencegroup/support/wospublisherportal/). Якщо хтось від вашої організації вже там зареєструвався, то потрібно запросити логін-пароль або домовитися про доступ. У будь-якому випадку перед початком реєстрації цей момент краще заздалегідь з'ясувати.

 

Процес реєстрації складається з двох етапів.

 

  1. Створюється призначений для користувача аккаунт на сайті https://clarivate.com. якщо у Вас вже є аккаунт в Master Journal List або Publons або endNote, то можна використовувати ту ж електронну пошту і пароль. Але при цьому важливо, щоб електронна пошта була пов'язана з видавцем (це повинна бути корпоративна пошта на домені видавця), оскільки вона потім буде використовуватися для підтвердження Вашого зв'язку з видавцем.

 

  1. Запитується доступ до порталу видавців Web of Science.

 

Тут важливо відзначити, що доступ до порталу видавців поширюється на всі журнали видавця, але не видається окремому редактору для окремого журналу. Ми також настійно рекомендуємо відразу ознайомитися з поясненнями на офіційному сайті Clarivate (https://clarivate.com/webofsciencegroup/support/web-of-science-publisher-portal-newusers/)

 

Пояснення такі:

 

Щоб запросити доступ до порталу видавця, вам необхідно надіслати форму запиту доступу до порталу видавця. У формі Вам буде запропоновано вказати свої контактні дані, а також назву видавця, фізичну адресу, номер телефону та веб-сайт. Вам також потрібно буде вказати назву посади та короткий опис вашої ролі у роботі запитаного видавця. Надана інформація буде використовуватися для перевірки вашого облікового запису та прив'язки вашого облікового запису до видавця. Мета процесу перевірки облікового запису – гарантувати, що тільки уповноважені представники видавців можуть відправляти і переглядати статус журналів. Запити на доступ не повинні надсилатися окремими редакторами журналів, членами редакційної колегії або членами дослідницької спільноти. Будь ласка, використовуйте адресу електронної пошти видавничої організації. Запити, надіслані за допомогою альтернативних або загальних адрес електронної пошти (наприклад, @gmail.com, @yahoo.com, @hotmail.com), оброблятися не будуть. Тільки видавцям журналів буде надано доступ до порталу видавців, і тому тільки видавці журналів можуть надсилати запити на оцінку. Реєструючись для облікового запису на порталі видавця, ви підтверджуєте, що маєте право відправляти журнали в Web of Science для оцінки від імені видавця журналу. Зверніть увагу, що ваш запит на доступ може бути відхилений, якщо ми не зможемо підтвердити вашу особистість і зв'язок з видавцем за допомогою інформації, представленої у формі запиту доступу. Після того, як ви заповните та надішлете форму запиту на доступ, наша команда розгляне інформацію та зв'яжеться з вами для задоволення запиту приблизно протягом чотирьох тижнів.

 

Подати заявку на доступ до порталу видавців WOS можна за цим посиланням (https://support.clarivate.com/ScientificandAcademicResearch/s/publisher-portal-access-request?language=en_US). Також про всяк випадок в ознайомлювальних цілях докладаємо скрін повної форми цієї заявки.

Якщо ваш запит задовольнять, на вказаний у формі email Ви отримаєте доступ до порталу видавців WOS, який буде складатися з логіна (Ваш email) і пароля. Далі переходимо за посиланням в листі і авторизуємося.

ПОДАЄМО ЗАЯВКУ НА ВКЛЮЧЕННЯ ЖУРНАЛУ В БАЗУ WOS

 

Отже, ми на порталі видавця. Відразу бачимо список журналів, які подавалися на включення (заголовок журналу + ISSN + eISSN), бачимо дату подання, а також статус заявки (Under Evaluation — проходить оцінку, Rejected — відхилений, Accepted — прийнятий). Для подання журналу натискаємо синю кнопку праворуч + Submit Journal. На скрині нижче все зрозуміло

Процес подання розбитий на 6 кроків, кожен з яких передбачає подання значущої інформації про науковий журнал.

 

Крок 1. ПЕРЕВІРКА ISSN

 

Тут потрібно вводити тільки друкований і електронний ISSN журналу. Далі відбувається перевірка ISSN вашого журналу на предмет приналежності до Вашого видавництва. Важливо відзначити, що на наступному кроці вже не можна змінити ці дані, тому будьте уважні.

Якщо перевірка на відповідність була провалена, Ви отримаєте такий результат і не зможете перейти до наступного кроку

В цьому випадку потрібно звертатися в службу підтримки, пояснювати ситуацію і надавати скріншоти, що підтверджують приналежність журналу. Процес може зайняти від декількох днів до місяця.

 

Крок 2. МОВИ ПУБЛІКАЦІЇ

 

Вказуємо мови, якими публікується повний текст статей у Вашому журналі. Всього можна вибрати дві мови – основну і додаткову. Також потрібно вказати, які елементи публікацій в журналі представлені англійською мовою або транслітом: заголовок статті, ПІБ і контакти авторів, бібліографічні списки (references), ключові слова, анотації.

Важливо зазначити, що використання англійської мови як основної мови публікації, а також маркування YES для всіх елементів публікації значно підвищують шанси на успішне включення наукового журналу в базу WOS.

 

Крок 3. ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЖУРНАЛ

 

Тут послідовно вводимо рік початку публікації, періодичність, кількість статей за останній рік і в поточному випуску журналу, публікаційну модель, співтовариство (який-небудь інститут або іншу організацію), інформацію про власника журналу.

 

Далі потрібно буде вибрати три предметні категорії, до яких можна віднести журнал. Див. список усіх предметних категорій WOS (станом на 14.11.2021) (https://openscience.in.ua/wos-submit-journal.html#wos-categories).

 

Також потрібно дати посилання на сторінки офіційного сайту журналу з публікаційною етикою і процесом рецензування (все це важливо заздалегідь передбачити і відобразити на сайті вашого журналу... (див. матеріал, яким повинен бути сайт наукового журналу) (https://openscience.in.ua/website-doaj.html).

Тут також потрібно вказати ідентифікацію наукових статей. Вам буде запропоновано три варіанти: DOI, послідовна нумерація сторінок, нумерація статей... можна вибрати кілька відповідних варіантів.

Важливо зазначити, що наявність у журналу цифрових ідентифікаторів DOI (digital object identifier) буде вітатися, оскільки характеризує журнал як відповідний сучасним цифровим стандартам і вимогам до оформлення метаданих.

 

Крок 4. ДОСТУП ДО ЖУРНАЛУ

 

Вибираємо тип доступу до журналу. Це потрібно для ознайомлення фахівців бази WOS зі змістом журналу (випуски, статті).

На скрині нижче – переклад

Якщо журнал не знаходиться у відкритому доступі, і для ознайомлення з контентом (статті, випуски) потрібен IP або логін-пароль, то потрібно це надати. В іншому випадку експерти не зможуть здійснити оцінку.

 

Крок 5. КОНТАКТНІ ДАНІ

 

Тут потрібно вказати основні редакційні та видавничі контакти. На редакційну пошту прийде звіт за заявкою.

В поле "ваші контакти" можна поставити галочку Use editorial contacts, якщо заявку заповнює представник редакції. Якщо це робить куратор по всіх журналах, то можна вказати окремі контакти.

Крок 6. ПЕРЕВІРКА ІНФОРМАЦІЇ

 

Тут все просто. Перевіряємо введену раніше інформацію і підтверджуємо заявку.

 

РЕЗУЛЬТАТ. ЗАВЕРШЕННЯ

 

В результаті на головній сторінці порталу в загальному списку поданих журналів з'явиться Ваш зі статусом Under Evaluation –проходить оцінку.

Терміни оцінки. Якщо журналу відмовляють на первинному етапі сортування, відповідь приходить порівняно швидко, протягом двох-трьох тижнів. У листі з відмовою вам обов'язково вкажуть причини відмови, усунувши які ви зможете подати журнал знову. Відстрочка або період ембарго тут, як правило, відсутні, отже можна подаватися відразу після усунення проблемних моментів.

 

Дуже часто причиною відмови виступає невідповідність базовим критеріям:

 

  • Не дотримується графік публікації (матеріали на сайт викладаються несвоєчасно);
  • Не дотримується загальний середній річний обсяг публікацій для предметної області журналу (публікується занадто мало статей, наприклад, менше 20 од. на рік);
  • Погано оформлений вебсайт журналу (неакуратно оформлена інформація про журнал, сайт має нечітку структуру, занадто заплутаний, важко розібратися і знайти потрібну інформацію, на сторінках сайту є биті посилання, спостерігається неузгодженість по декларованих політиків, копірайта, ліцензування, немає значущої інформації, наприклад, не вказані видавець або контакти, наявні ознаки хижацтва, нагромадження банерів або реклами та ін.);
  • Погана англійська (як в оформленні сайту, так і в наукових статтях) тощо.

АВТОР й упорядник МАТЕРіАЛУ

Крупський Олександр Петрович

Oleksandr P. Krupskуi.

Кандидат психологічних наук, доцент

Доцент кафедри менеджменту и туристичного бизнесу факультету Міжнародної економіки

Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, м. Дніпро, Україна

+380675648558; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Scopus ID: 56677782000; Researcher ID: C-8439-2016; ORCID: 0000-0002-1086-9274

Профілі автора: ResearchGate, Google Scholar, Publons, SSRN, LinkedIn

Оригінал статті на сайті Open Science in Ukraine (https://openscience.in.ua/wos-submit-journal.html)